На Львівщині поліція зафіксувала цьогоріч майже 1500 нетверезих водіїв

15:53 23 лютого 2024 р.

Фото до новини

Скільки ж автомобілів цих п'яничок поїхали б на передову для потреб ЗСУ, якби в Україні був ухвалений такий закон, як у Латвії. Ця країна вже передала Україні близько 300 автівок, конфіскованих у нетверезих власників транспортних засобів.

Про цю статистику повідомила поліція Львівської області, пише DailyLviv.com. Від початку року на дорогах Львова та області сталось 35 дорожньо-транспортних пригод за участю нетверезих водіїв (з них 7 – з потерпілими), внаслідок яких 1 особа загинула та 15 осіб - були травмовані. Правоохоронці виявили та притягнули до відповідальності 1448 водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. 

Керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння є правопорушенням, передбаченим ст.130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Повторне протягом року вчинення цього ж правопорушення тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Порушення, вчинене особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння або за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.

Окремо зазначимо, що у відповідності до цієї ж статті Кодексу України про адміністративні правопорушення - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягне за собою перелічені вище покарання.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів