На Львівщині поламали «тіньові» схеми з держреєстрації нерухомого майна, – Жукровський

13:57 2 грудня 2015 р.

З 1 грудня будь-який мешканець Львівської області може здати пакет документів на реєстрацію нерухомого майна до приватного або державного нотаріуса, в ЦНАП або до державного реєстратора, незалежно від місця своєї прописки.

Проте, вищезгадані особи тільки приймають документи. А ось рішення приймають тепер не вони, а працівники новоствореного відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Про це сьогодні, 2 грудня, під час прес-конференції на тему: «Шокова терапія в роботі органів юстиції. Ліквідація корупційних схем у державній реєстрації», яка  відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області  Ярослав Жукровський.

За його словами, зараз у Львівській області відбувається експеримент з втілення проекту екстериторіальності.

- В Україні є 7 тисяч нотаріусів та 4 тисячі державних реєстраторів. Усі вони можуть дати собі раду з цією роботою. І з 1 січня наш досвід пошириться на всю Україну, - каже він.

Як це має працювати, пояснила заступник начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації  Оксана Куманська-Нор.

За її словами, до 1 грудня усі рішення приймали ті державні реєстратори, які приймали документи. Вони користувалися цим і створювали певні «тіньові» схеми.

- Зараз усі схеми, які були до 1 грудня, будуть припинені. Ми на це сподіваємося. Але ми зустрічаємо великий опір тих людей, які звикли «рішати» свої проблеми, - додала вона.

Тепер же працівники новоствореного відділу реєстрації, який приймає рішення, працюють виключно зі сканами документів, які до них надходять від тих, хто приймає папери.

- Якщо пакет документів повний, то рішення приймають на користь громадянина майже відразу, - каже Оксана Куманська-Нор.

За словами в.о. начальника новоствореного відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно головного територіального управління юстиції у Львівській області Ольги Шайноги, першого дня надійшло 250 заяв. Сьогодні на ранок вже прийнято 24 позитивних рішень, чотири - відмови і чотири справи відправили на доопрацювання.

- Дуже прошу всіх, хто подає заяви, детально вивчати супровідні документи до заяв, оскільки ми приймаємо рішення за сканом копій і змінити його на прохання різних людей не можемо, - каже вона.

Ярослав Жукровський зізнався, що багатьом такі речі не подобаються. Тому до нього постійно надходить інформація про саботаж, хамство та провокації окремих державних реєстраторів.

- Трапляються випадки віддалених або віртуальних погроз, - каже він. 

При цьому, начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області запевнив, що своїх працівників від цих погроз він убезпечив.

Окрім того, минулого тижня було прийнято закон про децентралізацію у сфері здійснення повноважень щодо державної реєстрації речових прав.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:17 26 жовтня 2020 р.

На Львівщині членкиня дільничної комісії втратила свідомість

25 жовтня близько 21.00 у селі Глухів Сокальского району представниці однієї з дільничних виборчих комісій Ользі Масловській стало погано під час підрахунку голосів і вона втратила свідомість.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу