На Львівщині поламали «тіньові» схеми з держреєстрації нерухомого майна, – Жукровський
13:57 2 грудня 2015 р.
З 1 грудня будь-який мешканець Львівської області може здати пакет документів на реєстрацію нерухомого майна до приватного або державного нотаріуса, в ЦНАП або до державного реєстратора, незалежно від місця своєї прописки.
Відео: Львівський прес-клуб
Проте, вищезгадані особи тільки приймають документи. А ось рішення приймають тепер не вони, а працівники новоствореного відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно головного територіального управління юстиції у Львівській області.
Про це сьогодні, 2 грудня, під час прес-конференції на тему: «Шокова терапія в роботі органів юстиції. Ліквідація корупційних схем у державній реєстрації», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.
За його словами, зараз у Львівській області відбувається експеримент з втілення проекту екстериторіальності.
- В Україні є 7 тисяч нотаріусів та 4 тисячі державних реєстраторів. Усі вони можуть дати собі раду з цією роботою. І з 1 січня наш досвід пошириться на всю Україну, - каже він.
Як це має працювати, пояснила заступник начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації Оксана Куманська-Нор.
За її словами, до 1 грудня усі рішення приймали ті державні реєстратори, які приймали документи. Вони користувалися цим і створювали певні «тіньові» схеми.
- Зараз усі схеми, які були до 1 грудня, будуть припинені. Ми на це сподіваємося. Але ми зустрічаємо великий опір тих людей, які звикли «рішати» свої проблеми, - додала вона.
Тепер же працівники новоствореного відділу реєстрації, який приймає рішення, працюють виключно зі сканами документів, які до них надходять від тих, хто приймає папери.
- Якщо пакет документів повний, то рішення приймають на користь громадянина майже відразу, - каже Оксана Куманська-Нор.
За словами в.о. начальника новоствореного відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно головного територіального управління юстиції у Львівській області Ольги Шайноги, першого дня надійшло 250 заяв. Сьогодні на ранок вже прийнято 24 позитивних рішень, чотири - відмови і чотири справи відправили на доопрацювання.
- Дуже прошу всіх, хто подає заяви, детально вивчати супровідні документи до заяв, оскільки ми приймаємо рішення за сканом копій і змінити його на прохання різних людей не можемо, - каже вона.
Ярослав Жукровський зізнався, що багатьом такі речі не подобаються. Тому до нього постійно надходить інформація про саботаж, хамство та провокації окремих державних реєстраторів.
- Трапляються випадки віддалених або віртуальних погроз, - каже він.
При цьому, начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області запевнив, що своїх працівників від цих погроз він убезпечив.
Окрім того, минулого тижня було прийнято закон про децентралізацію у сфері здійснення повноважень щодо державної реєстрації речових прав.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook