На Львівщині перервано автомобільне сполучення зі 17-ма населеними пунктами

10:15 21 травня 2014 р.


Фото: galinfo.com.ua

Як повідомляє у вівторок обласне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, затруднено доїзд ще до 14-ти.

Обласне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій повідомляє в середу в «Інформації щодо ситуації, яка склалася на території Львівської області внаслідок ускладнення погодних умов (станом на 07:00 21 травня 2014 року)»:

«Сильні дощі, що випали 14-16 травня на території області (28-42 мм, що становить 40-58% місячної норми), в Карпатах і Передкарпатті дуже сильні дощі (106-145 мм, що становить 110-193% місячної норми), з поривами вітру до 19 м/сек призвели до розвитку високого дощового паводку на ріках басейну Дністра з підйомом рівнів води на 1,0-2,6 м, місцями до 4,4-5,1 м (р. Дністер – м. Самбір, р. Бистриця – с. Озимина, р. Тисмениця – м. Дрогобич) над передпаводковими, формування значного місцевого та схилового стоку і сходження селів, унаслідок чого постраждали 108 населених пунктів на території 10 районів і три міста обласного значення:

о 04.20 16 травня було припинено рух потягів на ділянці м. Самбір – м. Дрогобич, приміський маршрут Стрий-Самбір курсував лише від м. Дрогобича до м. Стрия, рух потягів на м. Київ було організовано через ст. Стрий (відновлювальні роботи завершено 18 травня о 13:32, перегін відкритий для руху всіх потягів о 16:58);

знеструмлено 82 населенні пункти (станом на 07:00 21 травня залишається частково знеструмленим 1 населений пункт – с. Старява Старосамбірського району);

порушено газопостачання 30 населених пунктів у Старосамбірському (17) та Самбірському (13) районах, зокрема 6629 абонентів фізичних осіб та 102 комунально-побутових споживачів (станом на 07:00 21 травня залишаються без газопостачання 9 населених пунктів та 7 комунально-побутових споживачів у Старосамбірському районі);

за уточненими даними підтоплено 6600 домогосподарств, у т.ч.:

затоплено житлових будинків (вода вище підлоги) – 1141;

підтоплено житлових будинків (вода в підвалах) - 2826;

підтоплено присадибних ділянок – 2633;

підтоплено 43 багатоповерхових будинки комунальної власності, у т.ч.:

затоплено квартири (вода в квартирах першого поверху) – 28;

затоплено підвали – 24;

пошкоджено 89 об’єктів бюджетної та соціальної сфери;

підтоплено 2936 криниць;

зруйновано один залізобетонний автомобільний міст на автомобільній дорозі Стрий – Меденичі, підмито земляне полотно на підходах до 9 автомобільних мостів, пошкоджено опори 7-ми автомобільних мостів та розмито 4 водопропускні труби;

підмито земляне полотно та дорожнє покриття на 21 ділянці автомобільних доріг загального значення протяжністю близько 6975 м;

перервано автомобільне сполучення з 17-ма населеними пунктами та затруднено доїзд до 14-ти населених пунктів (станом на 07:00 21 травня залишається без автотранспортного сполучення 8 населених пунктів, до 21 населеного пункту доїзд ускладнено);

підтоплено 2749 га посівів сільгоспкультур в Дрогобицькому, Самбірському та Старосамбірському районах;

на дорожнє полотно автомобільної дороги державного значення Київ – Ужгород у с. Коростів Сколівського району 664 км о 18.35 15 травня відбувся зсув ґрунту, що призвело до зупинки руху автомобільного транспорту (рух транспорту відновлено протягом 2-х годин);

внаслідок переливу води на ділянці між с. Луки і м. Новий Калинів автомобільний рух з м. Львова до м. Самбора був скерований в об’їзд через села Луки, Острів, Бабина(пряме сполучення відновлено о 06:00 18 травня);

у ніч на 17 травня водами р. Стрв’яж прорвано правосторонню дамбу, внаслідок чого виникла загроза підтоплення с. Пиняни Самбірського району.

Самбірською райдержадміністрацією спільно з Бабинською сільською радою проведено організаційні заходи щодо евакуації, в разі необхідності, населення цього села (780 осіб) укріпленні правобережної дамби на р. Стрв’яж поблизу сіл Бабино і Пиняни Самбірського району та наданні допомоги мешканцям с. Пиняни, домогосподарства яких почали підтоплюватись водами р. Стрв’яж внаслідок прориву дамби.

Для посилення захисної дамби поблизу с. Бабино працювало понад 500 осіб, з них: близько 400 – місцеві мешканці, рятувальники ДСНС, працівники водного господарства та військовослужбовці.

Вжитими заходами не допущено підтоплення житлових будинків у с. Пиняни, у той же час паводковими водами підтоплено присадибні ділянки, городи та сільгоспугіддя мешканців цього села.

Потреба у проведенні евакуації відпала;

внаслідок прориву вдень 17 травня лівосторонньої дамби р. Дністер паводковими водами підтоплено частину с. Подільці Самбірського району, а саме 25 житлових будинків, 52 підвали у житлових будинках та 60 присадибних ділянок.

За проведеною оцінкою встановлено, що внаслідок негоди найбільше постраждали Самбірський, Дрогобицький та Старосамбірський райони.

Збитки, завдані паводком, підраховуються.

Ситуація, що склалася, рішенням обласної комісії з питань ТЕБ і НС, (протокол №5 від 16.05.2014) визначена, як надзвичайна місцевого рівня, а органи управління і сили ЦЗ області та постраждалих районів і міст переведені і працюють у режимі надзвичайної ситуації. 

На постраждалих адміністративних територіях організовано роботу щодо ліквідації наслідків стихійного лиха.

На цей час:

аварійними бригадами Старосамбірського РЕМ проводяться роботи з відновлення електропостачання частково знеструмленого 1 населеного пункту;

аварійними бригадами Старосамбірського УЕГГ проводяться роботи з відновлення газопостачання 9 населених пунктів;

фахівцями ветеринарної служби проводиться подвірний обхід домогосподарств, де утримуються домашні тварини та велика рогата худоба;

фахівцями держсанепідслужби проводиться дезінфекція криниць та здійснюється контроль якості питної води на водозаборах.

Роботи з відновлення об’єктів територіальної інфраструктури проводяться силами підприємств – власників, а об’єктів комунальної та соціальної сфери – за рахунок поточних запасів матеріально-технічних ресурсів балансоутримувачів та резервних фондів місцевих бюджетів.

Для проведення невідкладних робіт з відновлення життєзабезпечення населення (відкачки води з підвалів, криниць та розрізки повалених дерев тощо) залучено сили територіальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Львівській області.

Протягом 15-20 травня силами територіальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Львівській області проведена наступна робота:

врятовано – 772 особи з них 119 дітей;

відкачано води – з 25 житлових будинків, 179 підвалів, 381 присадибної ділянки, 8криниць;

здійснено порізку 26 повалених дерев;

здійснено буксирування 3 автомобілів;

укріплено 2416 погонних метрів дамб;

укладено 8587 мішків з піском: 

розчищено 1 підмостовий отвір та 1 шлюз регулятор;

вивезено 25 куб.м сміття;

завезено 18 куб.м піску.

До робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха 20 травня залучалось 379 осіб та 81 одиниць техніки та 9 одиниць насосного обладнання, у тому числі від підрозділів ГУ ДСНС України у Львівській області - 52 рятувальники, 17 одиниць техніки та 9 одиниць насосного обладнання.

На всіх річках басейну р. Дністер спостерігається спад рівнів води».

dailylviv.com

До теми

13:23 28 жовтня 2020 р.

13 пітонів віддали у зоопарк на Львівщині

Конфіскованих торік 13 пітонів, яких намагався незаконно перевезти з Польщі в Україну мешканець Чернівецької області, передали зоопарку «Limpopo» у Львівській області.

Рубрика: Ситуації

10:58 28 жовтня 2020 р.

Багатоповерхівка замість скверу: суд дозволив будівництво на вулиці Горбачевського

Львівський окружний адміністративний суд відновив дію містобудівних умов та обмежень на будівництво Карпатським відділенням інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАНУ багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом на вулиці Горбачевського, 19 у Львові.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу