19:12 27 вересня 2024 р.
План мобілізації не враховує економічно активне населення, яке відіграє важливу роль у підтримці економіки регіону в умовах війни.
Про це говорили у Львівській ОВА з членами комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, які провели тут своє виїзне засідання, пише DailyLviv.com. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з народними депутатами, членами комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. А саме з Максимом Березіним, Федором Веніславським, Олександром Завітневичем, Вадимом Івченком, Романом Костенком, Юрієм Мисягіним, Сергієм Рахманіним, Олександром Федієнком, Іриною Фріз та Оленою Хоменко. У нараді також взяв участь керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень.
Ключовими темами дискусії стали питання мобілізації, необхідність змін у мобілізаційному законодавстві та порядку бронювання працівників критичної інфраструктури. Додатково обговорили питання покращення механізму закупівель для військових частин.
«На початку повномасштабної війни кількість добровольців зі всієї України була дуже високою, зокрема і зі Львівщини. Проте зараз план мобілізації не враховує економічно активне населення, яке відіграє важливу роль у підтримці економіки регіону в умовах війни. Міністерство оборони працює зі старими даними, які вже не відображають реальної ситуації. Це впливає на точність і ефективність мобілізації. Необхідно адаптувати планування під нові обставини», – підкреслив Максим Козицький.
Однією з ключових тем обговорення стала пропозиція щодо внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України №76, яка регулює процес бронювання працівників критичної інфраструктури під час воєнного стану. Зараз постанова визначає процедури, за якими працівників стратегічно важливих підприємств звільняють від мобілізації, щоб забезпечити безперервність їхньої діяльності.
«Наразі на Львівщині мають ознаки критичних понад 700 підприємств. Зміни до Постанови №76 могли б зробити процес бронювання більш гнучким, це дозволить важливим підприємствам стабільно функціонувати. Це особливо важливо для критичної інфраструктури, яка підтримує функціонування держави в умовах війни», – додав Козицький.
Окрім мобілізаційних питань, учасники наради обговорили важливість удосконалення процесу закупівель для військових частин.
«Нинішня система не дає достатньої автономії самим військовим підрозділам, що ускладнює забезпечення їхніх потреб. Військові частини не мають повної можливості самостійно здійснювати закупівлі необхідного обладнання та матеріалів. Це створює залежність від зовнішніх постачальників і знижує оперативність забезпечення. Я вважаю, що військові повинні мати більше самостійності у цьому питанні, але для цього необхідно внести зміни щодо внутрішніх процесів у військових частинах», – зазначив Максим Козицький.
Він повідомив, що в межах програми «Безпечна Львівщина» від початку року Львівська ОВА уже підсилила захисників і захисниць на понад 612 мільйонів гривень. Крім того, Львівська ОВА надає фінансову допомогу волонтерським організаціям та підприємствам, які виготовляють і закуповують військову техніку для потреб наших захисників.