На Львівщині до 31 липня триватимуть найбільші навчання Сухопутних військ в Україні цього року (відео)

10:56 20 липня 2015 р.


Фото: AFP

На Яворівському полігоні тренуватимуться 1800 військових із 18-ти країн.

На Яворівському полігоні стартували міжнародні українсько-американські штабні навчання «Rapid Trident 2015». Це найбільші навчання Сухопутних військ в Україні цього року.

За даними Міністерства оборони України, з 20 до 31 липня на Львівщині перебуватимуть 1800 військових з 18 країн, серед яких США, Великобританія, Польща, Литва, Грузія, Румунія і Болгарія.  Найчисельніші групи – з України та США.

З українського боку – це близько 800 військовослужбовців. Командувач сухопутних військових сил США в Європі генерал Бен Годжес напередодні говорив про близько 300 американських військовослужбовців.

Інші країни НАТО мають в складі від 3 до 70 осіб. А от Бельгія на навчаннях представлена одним військовослужбовцем. Представники кожної країни-учасниці навчань прибули на Львівщину зі своєю зброєю і технікою.

Американський полковник Альфред Рензі констатував під час урочистого відкриття навчань: «Україна доклала значних зусиль, щоб створити умови для проведення високоякісної підготовки. Цей захід зміцнить взаємну довіру його учасників». 

Уперше у «Rapid Trident» (а ці навчання проходять від 1995 року), окрім військовослужбовців Збройних сил України, беруть і національні гвардійці, які зараз проходять підготовку на Яворівському полігоні під наглядом американських інструкторів. Сценарієм цьогорічних навчань «Rapid Trident» обрано віртуальну країну, де відбувається збройний конфлікт і миротворці мають його врегулювати.

Сценарій наближений до подій на сході України. Також будуть враховані виклики сьогодення – це інформаційна і гібридна війна. Військовослужбовці обмінюватимуться досвідом, як правильно діяти.

Керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України полковник Олександр Поронюк розповів: «Є можливість послікуватися, подивитися на досягнення у військовій техніці, озброєнні колег, перейняти досвід провідних армій світу. Це створить для України і позитивний імідж, у середовищі військовослужбовців, їхніх родин про те, що собою представляє Україна».

У рамках «Rapid Trident» працює спільний українсько-американський прес-центр. А це також можливість для українських військових журналістів перейняти досвід американських колег.

Уже 3 серпня на Львівщину прибудуть канадські інструктори, які до листопада навчатимуть військовослужбовців Збройних Сил України. І до цього періоду триватимуть тренування національних гвардійців, які розпочалися у квітні цього року.

24 липня буде представлено створення спільного українсько-литовсько-польського батальйону. І за попередньою інформацією, на цьому представленні мають бути присутні глави трьох держав.

Про це повідомили сьогодні, 20 липня, на «Радіо Свобода».

Як інформував «ЩЛ», сьогодні на Львівщині стартують міжнародні військові навчання «Saber Guardian / Rapid Trident-2015».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу