На Львівщині до 29 жовтня підтверджуватимуть і присвоюватимуть класну кваліфікацію водолаза

12:45 17 жовтня 2014 р.


Фото: УНІАН

На базі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з 28 вересня проводяться центральні водолазні збори для підтвердження (присвоєння) класної кваліфікації водолаза.

На базі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з 28 вересня проводяться центральні водолазні збори для підтвердження (присвоєння) класної кваліфікації водолаза. На зборах присутні 23 чоловік, з них п’ятеро представляють Львівську аварійно-рятувальну службу, які проходять навчання разом із військовослужбовцями.

Практичні заняття проводяться під керівництвом досвідчених викладачів. Керівник курсів – викладач кафедри інженерних спеціальних дисциплін майор Дмитро Окіпняк має найвищу водолазну кваліфікацію «водолазний спеціаліст-майстер» та майже дві тисячі годин роботи під водою.

Перед початком заходу в пункті постійної дислокації було проведено теоретичний курс, який включав у себе 10 тем з водолазної підготовки, після цього – проведення поточної декомпресійної камери лікарем спеціальної фізіології та водолазним лікарем. Сьогодні ж триває фаза практичних спусків, яка збіглася з польовим виходом курсантів факультету підготовки спеціалістів інженерних військ та військ РХБ захисту. Курсанти також занурюються під воду у водолазному спорядженні та виконують різноманітні завдання. –«На зборах є ті, хто вперше прибули до нас, і до цього не мали жодного відношення до водолазної справи. Після завершення навчання вони отримають кваліфікацію водолаза 3 класу. Вона дозволятиме їм заглиблюватися на глибину до 20 метрів та організовувати водолазні роботи на тій же глибині», – розповів майор Дмитро Окіпняк. Заняття з слухачами відбуваються за досить насиченим графіком. Так, наприклад, на одному з занять водолаз у спорядженні УВС-50 здійснював пошук затонулого вибухонебезпечного предмету, водночас другий розрахунок у спорядженні СВУ проводив розпиловку дерев’яної сваї під водою. Третій розрахунок в аналогічному спорядженні здійснював пошук і підйом затонулого предмету на поверхню, а четвертий — проводив відпрацювання дихання під водою, адже сьогодні у слухачів було перше заняття у цьому спорядженні.

«Перед практичним спусками ми відпрацьовуємо дії до автоматизму з заплющеними очима. Не слід забувати і про збільшений тиск під водою, що також ускладнює виконання завдань», – поділився своїми враженнями після спуску під воду слухач курсів, командир розвідувально-водолазного взводу 12 інженерного полку старший лейтенант Роман Онуфрійчук. Заняття зі слухачами центральних водолазних зборів для підтвердження (присвоєння) класної кваліфікації водолаза триватимуть до 29 жовтня.

Про це повідомляється сьогодні, 17 жовтня, на сайті інформаційної агенції УНІАН.

dailylviv.com

До теми

10:46 18 вересня 2020 р.

Зіткнення трьох автівок у Пустомитівському районі. Є травмований

17 вересня о 20:55 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в с. Підгірне Пустомитівського району відбулось зіткнення 3-ох транспортних засобів, а саме: вантажного автомобіля «Mercedes», автомобіль «RenaultMegane» та автомобіль «Nissan X-TRAIL».

Рубрика: Ситуації

10:15 18 вересня 2020 р.

Вулицею Хуторівка обіцяють пустити тролейбус

Учора після реконструкції повністю відкрито для проїзду транспорту вул. Хуторівку. Підрядна організація завершила заміну всіх комунікацій і нанесення дорожнього покриття. А після нанесення розмітки, уже у жовтні, туди планують пускати тролейбус.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу