На 27 млн грн встановлять у Львові підіймачів і пандусів. Як подати заявку
19:34 8 квітня 2025 р.
Торік у Львівській громаді встановили 55 підіймачів та 45 пандусів.
Про це інформує пресслужба Львівської облради, пише DailyLviv.com.
Сьогодні на сесії Львівської міської ради затвердили перелік об’єктів, видатки на які у 2025 році будуть проводитись за кошти бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади. Як розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань доступності, зокрема передбачено 27 млн грн на облаштування пандусів і підіймачі для осіб з інвалідністю, які користуються кріслом колісним, та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи.
Читайте також: Затверджено 81 адресу у Львові, де встановлять пандуси або підіймачі
«Сьогодні, на сесії Львівської міської ради затвердили виділення 27 млн грн на облаштування пандусів і підіймачів: 10 млн грн на облаштування пандусів і 17 млн грн на встановлення підіймачів. Перелік адрес, де необхідно облаштувати такі елементи, ми затвердили на засіданні комітету доступності ще минулого року. Тепер необхідно буде розробити проєктну документацію і вже тоді можна буде братися до робіт.
Облаштування підіймачів і пандусів проводимо відповідно до Програми забезпечення доступності житлових приміщень для людей з інвалідністю на кріслах колісних та людей з вадами зору І групи, яка діє у Львові з 2018 року», - розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань доступності.
Як стати учасником Програми
Щоб стати учасником «Програми забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи», мешканці мають подавати звернення в ЦНАП або в районну адміністрацію.
До прикладу, особа, яка хоче, щоб їй встановили підіймач, обов'язково має мати підтверджену інвалідність і бути прописаною у будинку, де хоче підіймач. Далі, моніторингова група району обстежує будинок щодо можливості встановити підіймач. Якщо підіймач можна встановити, то скеровує звернення в управління соціального захисту ЛМР, щоб вони внесли цю адресу у Програму на встановлення підіймача. Для цього готується відповідна ухвала сесії.
Читайте також: Неестетичне чудовисько. Львів'яни поскаржилися на пандус, міська рада відповіла
Вартість підіймача залежить від висоти платформи, від конструкції підіймача (похила чи вертикальна платформа), від конструкції сходової клітки (з поворотом чи без повороту платформи), від системи управління підіймачем (керується з майданчика чи індивідуальним пультом).
Нагадаємо, торік у Львівській громаді встановили 55 підіймачів та 45 пандусів. Це була рекордна кількість елементів доступності, встановлених за один рік. Їх встановлювали не лише у житлових будинках, але й у закладах освіти і медицини. Водночас для зручності пересування містом понизили 881 тротуар біля пішохідних переходів та заїздів-виїздів на магістральних вулицях.
Нагадаємо, у Львові в підземному переході вперше встановили два електричні підіймачі (відео).
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook