Монастирський комплекс на Львівщині обміняють на 4 дитячі будинки сімейного типу
12:40 21 січня 2021 р.
У м. Рава-Руська за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та Центр діалогу українсько-польської культури. Про це розповіли у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.
Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.
«Вчора у нас була робоча поїздка до м. Рава-Руська, де ми оглянули стан будівництва 4-х дитячих будинків сімейного типу та Центру Діалогу Культури. Вони будуть створені в процесі реставраційних робіт Монастирського комплексу отців Реформаторів»,- зазначили в департаменті.
Роботи виконують в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».
«У межах проєкту заплановано виконання будівельних робіт в Монастирському комплексі отців Реформаторів - Храмі св. Михаїла та монастирі, шляхом їх адаптації для розміщення житлових місць та будівництва Центру діалогу культур, а також дитячих будинків сімейного типу, закупівля необхідного обладнання»,- розповів керівник департаменту МТД Роман Шепеляк.
У Центрі діалогу культур передбачено низку приміщень: історичне, спортивне, тренінгово-освітнє та рекреаційно-інтеграційне.
Як повідомив начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис, реставрація Монастирського комплексу отців Реформаторів розпочалася ще у 2015 році з ремонту даху. Його зробили за кошти Міністерства інвестицій та розвитку Республіки Польща.
«У ході домовленостей було досягнуто згоди про передачу споруди колишнього монастирського комплексу отців Реформаторів у м. Рава-Руська безоплатно у власність Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви за умови будівництва на його базі дитячого будинку сімейного типу, що складатиметься з чотирьох сегментів для чотирьох сімей по 10-12 осіб», – розповів Володимир Лис.
Як повідомив координатор проєкту Маркіян Стефанишин, станом на сьогодні виконано значну частину ремонтно-реставраційних робіт, зокрема: утеплено дах, залита стяжка на горищі, прокладена каналізація та водовідведення, проведено демонтажні роботи.
«Окремо, реконструйовано котельню, що працюватиме на твердому паливі. В межах туристично-промоційної частини проєкту проведено історичні дослідження про монастирі реформатів на території Львівщини та видано брошуру про монастир реформаторів у Раві-Руській. На виконання зазначених заходів використано понад 260 тис євро гранту та 535 тис гривень власного внеску Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви», – повідомив Маркіян Стефанишин.
Роман Шепеляк наголосив, що успішна реалізація проєкту дозволить не тільки зберегти пам’ятку архітектури XVIII століття, але й поглибить добросусідські відносини з Республікою Польща та надасть Монастирському комплексу отців Реформаторів нового соціального значення.
«Проєкт, окрім інфраструктурної має потужну соціальну, історико-культурну та туристичну складову. Зокрема, він передбачає створення туристичного маршруту Постреформацьких монастирів, що дозволить збільшити туристичну привабливість прикордонних територій. Будівництво Центру Діалогу Культур дозволить м. Раві-Руській стати осередком розвитку діалогу польсько-українських культур через обмін молоддю, наукових конференцій, культурних та інші заходів. Впровадження таких багатогранних проєктів дозволяє не тільки забезпечити історичне взаєморозуміння, поглибити транскордонні зв’язки, але й Львівщині підтвердити свою репутацію надійного партнера», – зазначив він.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook