17:36 21 червня 2016 р.
Фото: прес-служба Львівської міськради
Андрій Садовий повідомив у вівторок: «Цієї ночі була спроба блокувати майданчик на вулиці Городоцькій, де сміття перевантажують з малих у великі машини.
«Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію щодо вивезення сміття зі Львова», – повідомили сьогодні, 21 червня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:
«Мер зазначив, що вже кілька днів сміття вивозять частково в Київ. Але цієї ночі була спроба блокувати майданчик на вулиці Городоцькій, де сміття перевантажують з малих у великі машини. Також науковці корегують проект рекультивації Грибовицького полігону твердих побутових відходів. Ймовірно, що роботи можна буде розпочати ще цього року. Дослівно ж міський голова Львова Андрій Садовий поінформував сьогодні, 21 червня:
«На вулиці Городоцькій відбувається перевантаження сміття. Ми зараз возимо сміття до Києва. Львів дальше перебуває у сміттєвій блокаді. Нам блокують вивезення сміття на полігони, які є в межах області, а їх є більше 600, нам заблокували вивезення сміття в Луцьк, Житомир.
Дякую пану Кличку, громаді Києва, яка протягнула руку допомоги. Тиск триває, але ті цілі, які були поставлені – завалити Львів сміттям – вони не вдались. Львів прибирається, хоча є складності. Близько 8% контейнерних майданчиків не ідеально прибираються.
Якщо, наприклад, на ранок не встигли вивезти сміття, то вивозять до кінця дня. Оперативний штаб працює у цілодобовому режимі. Два рази на день збирається інформація – зранку і ввечері, перевізники працюють у посиленому режимі.
Хочу подякувати усім перевізникам. Для них це звичайно є надзвичайна ситуація. Ніхто в страшному сні не міг собі подумати, що в українській державі мільйонне місто може опинитись у такій блокаді зі сторони держави.
Співпраця між банком, між міністерством у нормальному режимі. Ми є великі оптимісти. Орієнтуємось, що на кінець цього року певні об’єми робіт можна буде почати. Ми почнемо їх, в тому числі, з коштів місцевого бюджету. Мова йде в першу чергу про рекультивацію існуючого полігону.
Зараз робоча група, кудли входять представники 3 інститутів, базовий інститут «Гірхімпром» робить коригування проекту. Найближчим часом цей відкоригований проект рекультивації буде представлений для громадськості, для обговорення. Важливо, щоб це робилось максимально публічно. Анкету ми надіслали і відправили в Мінрегіонбуд, тут проблем нема, я в п’ятницю підписав документи.
Так, ми возимо сміття до Києва. Насправді, це для нас складно, бо це велика віддаль, але чистота в місті не підлягає жодним дискусіям. Така пропозиція поступила від Києва. Вони приймають наше сміття, в них зараз не завантажені їхні потужності. Вони частину сміття збираються спалювати. Це їхнє право, ми їх розуміємо, що є різні варіанти.
Хоча по полігонах їм також треба дуже багато попрацювати. Думаю, що ситуація з підпалом у Львові дуже сильно стряхнула всі міста у нашій державі. В будь-яку секунду таку ситуацію можна створити для будь-якого міста нашої держави.
У нас є 6400 полігонів в Україні. Фактично, всі вони у дуже складній ситуації. Держава ніколи на це уваги не звертала. Якщо говорити про питання сміття, думаю, дуже великі суми держава повинна знаходити, а держава стоїть збоку і спостерігає, як міста будуть справлятись. З політичної точки зору також це використовується як метод тиску. Це життя.
Невеликий об’єм сміття ми також розміщуємо на полігонах у Львівській області. Це буквально два-три полігони. Не буду озвучувати, бо одразу йдуть блокування. Також вночі пробували блокувати вивіз сміття до Києва. Розумію, що хтось взяв підряд – завалити місто. Це не виходить, то люди йдуть на крайні методи. Жодних змін тарифів для населення не планується і не обговорюємо.
Знаю, що критична ситуація з твердими побутовими відходами у Жовківському районі, у Городоцькому, Кам’янко-Бузькому, Пустомитівському. Дуже багато мешканців просто сміття привозять і складають на львівській майданчики. Я би хотів, щоб обласна влада включалась. Якщо в області 600 полігонів, то кожен полігон міг би по 1-2 машини приймати. Проблем жодних нема. Ми ж даємо зобов’язання, що ми потім такий самий об’єм ТПВ готові забрати для нашого нового полігону, бо це нам буде потрібно».