20:08 23 вересня 2020 р.
Відео: Львівський пресклуб
Ще 5 листопада 2012-го року було підписано договір і заплачено з місцевого бюджету понад 620 тис.грн (на той час за курсом – це 77 тис.доларів) на будівництво притулку для тварин на вул.Шевченка.
Минулого вісім років, але домівка для безпритульних собак і котів й досі існує, хіба що, у фантазіях чиновників. І нині вони планують надтаи ще кошти на… проєктацію такого притулку, пише DailyLviv.
Про це повідомила Олена Остимчук, юристка, представниця партії “Слуга народу”, на засіданні "Хто і як має вирішити проблему безпритульних тварин на Львівщині?" у Львівському пресклубі.
- Зараз у нас створена робоча група зі зміни кошторису. Я була присутня на засіданні і з величезним подивом довідалась, що місто знову буде розробляти проєкт. Тобто, витратили такі величезні кошти – і ще навіть проєкту немає? Даруйте, а куди ж ці гроші зникли? – поцікавилась вона.
Олена Остимчук вважає, що ідея створити цілий комплекс для тварин, щоб там був і грумінг, і навіть крематорій (а чиновники якраз про це і говорять) є чудовою. Але чому би не почати із простого – корпусу для перетримки тварин і корпусу для постійного проживання таких, хто не потрапив до домівок господарів. Адже допоки чиновники мріють і планують повітряні замки – кількіть безпритульних тварин на вулицях більшає.
- Органи місцевого самоврядування мають надавати кошти на такі потреби. Але в нас навіть немає відкритих даних про те, що витратили на ЛКП, що на стерилізацію тварин. Я не можу знайти у відкритому доступі ні кількості тварин, ні обігу грошей. Треба писати у міськраду запити. Але ж це бюджетні гроші, ми маємо розуміти, на що їх витрачають і чи справді боряться із безпритульністю тварин.
На думку юристки, нам не потрібно будувати стерилізаційні центри, витрачаючи на них величезні суми.
- Достатньо скерувати певні суми у ветиринарні клініки, і приватники кілька разів на місяць стерилізуватимуть тварин. Я розмовляла із фахівцями, вони кажуть, що готові до співпраці, – зазначила вона.
Олена Остимчук також нагадала, що в парламенті пройшов перше читання новий законопроєкт про жорстоке поводження із тваринами.
- Нині у нас є закон від 2006 року, але в ньому, на мій погляд, недостатньо норм, оскільки не врегульована кримінальна і адміністративна відповідальність за жорстоке поводження із тваринами. Пригадуєте, як на всю країну прогримів випадок, коли чиновник тягнув собачку за машиною? Люди тоді срашенно обурювались, але чоловіка не змогли притягти до відповідальності. Бо виявилось, що песик не отримав каліцтва, а лише травми…
За новим законом, каже юристка, в Україні буде заборонена евтаназія з метою зменшення кількості тварин, жебрацтво з тваринами. Також правоохоронці матимуть більше повноважень для покарання зловмисників: тут прописаний алгоритм проведення експертизи і вказано, за які саме вчинки і як відповідалтиме той, хто знущається над тваринами. Як покарання, залежно від тяжкості злочину, на нього можуть накласти штраф, скерувати на виправні громадські роботи або ж навіть ув’язнити.
У Львові запропонували створити зоополіцію, яка би боролась із кривдниками тварин.
У Львові розповіли про конкуренцію між зоозахисниками-волонтерами.