Міська комісія ТЕБ і НС запропонувала перевірити ринки Львова

11:40 27 вересня 2017 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У середу, 27 вересня, у Львівській міськраді відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили ситуацію, що склалась внаслідок отруєння великої кількості осіб, які споживали копчену рибу, придбану в продуктовому кіоску на ринку «Привокзальний».

Про це повідомили сьогодні, 27 вересня, в прес-службі Львівської міськради, де також запевнили: Комісія заслухала інформацію від керівництва Держпродспоживслужби, Львівського обласного лабораторного центру та Національної поліції, і запропонувала організувати спільні комісії із залученням громадських організацій для проведення рейдових перевірок щодо дотримання умов реалізації харчових продуктів на усіх ринках Львова».

Головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Львівського міського управління Держпродспоживслужби Галина Пилипович розповіла: «Всі постраждалі посилались на споживання риби гарячого копчення. Копчена риба була придбана на торговому прилавку в критій частині ринку, який торгував спеціями. Зі слів адміністратора ринку, реалізатором була жінка, яка розповіла, що купувала морожену рибу на фірмі, і її в домашніх умовах коптила. Вона мала 25 кілограмів такої риби. Ми попросили, щоб вона привезла на дослідження одну рибу. Також ми попросили жінку обстежитись на наявність стафілококу. Разом з поліцією провели обстеження її квартири, місця виготовлення і гаражу, де вона коптила рибу».
Галина Пилипович також повідомила: «Були встановлені антисанітарні норми виготовлення копченої риби. Наші фахівці з фахівцями лабораторного центру відібрали рибу для дослідження. Також розпочато дослідження роботи самої лабораторії санітарної експертизи на ринку «Привокзальний». Лабораторія зараз у стадії реорганізації, і буде підпорядкована Державному закладу ветеринарної медицини. На фірму, де жінка купувала рибу, фахівців не допустили, але надали всі документи, висновки та свідоцтва. «Згідно з наданими документами, риба могла реалізовуватись як морожена. Але був факт недопущення, тому будемо просити поліцію, щоб допомогла, і сприяла в проведенні такої перевірки».

Натомість завідувач Львівського міського відділу ДУ «Львівській обласний лабораторний центр МОЗ України» Галина Михальчук розповіла: «Всі постраждалі підтвердили споживання риби, придбаної на ринку, і остаточні результати дослідження, що спричинило отруєння у людей, які поживали цю рибу, матимуть до кінця тижня.
«Кожен хворий опитаний, і всі підтвердили споживання риби. Ми відібрали залишки риби для лабораторного дослідження, підприємець принесла свій взірець для дослідження. З поліцією відібрали ще 1 взірець з ринку, а також відібрано змиви з ємкості, де готувалася риба. За попередніми даними, 2 взірці риби за санітарними і екологічними показниками не відповідають нормам, в одному взірці є виявлена сальмонела. Ємкість, де готували рибу, уражена бактеріями кишкової палички. Дослідження ще триває, і до кінця тижня будемо мати остаточні результати – буде встановлено збудника».

Своєю чергою, заступник начальника відділу охорони публічного порядку та організаційної діяльності груп реагування управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Львівській області Олександр Савчук зазначив: «По факту масового отруєння людей було розпочато кримінальне провадження за статтею 325 Кримінального кодексу України – порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних захворювань та масовим отруєнням. На даний час проводиться досудове розслідування. Громадянці (яка реалізовувала цей товар – авт.) було оголошено про підозру за частиною 2 цієї статті, і сьогодні в суді буде вирішуватися питання про обрання запобіжного заходу».

«Відтак, під час засідання комісії було запропоновано організувати спільні комісії із залученням громадських організацій для проведення рейдових перевірок щодо дотримання умов реалізації харчових продуктів на усіх ринках Львова; посилити контроль за дотриманням вимог щодо реалізації харчових продуктів на ринках міста; забезпечити періодичний лабораторний контроль якості продукції відповідно до вимог нормативно-технічної документації та не надавати продавцям торгові місця на ринку без попереднього проведення ветеринарно-санітарної експертизи харчових продуктів, не допускати випадків стихійної торгівлі харчовими продуктами на територіях прилеглих до ринків, невстановлених місцях, стихійних ринках, в тому числі торгівлі грибами, необробленими продуктами тваринного походження та готовою продукцією», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

21:38 21 січня 2022 р.

Суддя Гриців, в якої вкрали $120 тис, влітку подарувала гроші на LEXUS синові-прокурору

Сьогодні у Шевченківському райсуді м.Львова мав бути розглянутий адміністративний протокол на Назара Гриціва, складений патрульною поліцією за керування прокурором у нетверезому стані автомобілем LEXUS ES300.

Рубрика: Ситуації

16:58 21 січня 2022 р.

Мер Львова залишився у Ратуші один: захворіли його заступники і керівники департаментів (відео)

У Львові всі заступники міського голови Львова захворіли на коронавірус, також на лікарняних перебуває багато керівників департаментів Львівської міської ради.

Рубрика: Ситуації

16:35 21 січня 2022 р.

Помер президент хору Орфей

Сьогодні у народному чоловічому хорі "Орфей" повідомили про смерть його президента Михайла Олійника.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу