Медикам та освітянам Львівської області заборгують майже 87 млн. гривень зарплати

21:03 24 жовтня 2018 р.

До кінця цього року медикам та освітянам Львівської області заборгують майже 87 млн гривень зарплати. Якщо Мінфін не візьме на себе тягар з виплати зарплати бюджетникам, то ці кошти доведеться вишукувати у обласному бюджеті.

Про це сьогодні, 24 жовтня, під час прес-конференції на тему «Аналізуємо виконання обласного бюджету. Чому важливо, щоб голови профільних комісій звітували? Дрогобич і Стрий - заручники перспективних планів. Громадський бюджет Кам’янка-Бузького району під зривом – у чому причина?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Іван Собко.

Він нагадав, що завтра, 25 жовтня депутати Львівської обласної ради на сесії розглянуть питання виконання обласного бюджету за 9 місяців, особливості формування обласного бюджету на 2019 рік. А також перерозподілять 15 млн гривень, які були передбачені на певні програми, але не були використані. 

- На сьогодні обласний бюджет Львівської області виконаний. І навіть – перевиконаний. Перевиконання становить 2,4 відсотка або 23 млн гривень. Згідно з Бюджетним кодексом місцева рада має право розподілити такі кошти, якщо перевиконання становить не менше ніж 5 відсотків. П’ять відсотків немає. Тому ці 23 млн гривень ми зараз не розподілятимемо, - пояснює депутат. 

За його словами, навіть якщо область закумулює всі наявні в резерві кошти, то все одно на виплату зарплати вчителям та медикам бракуватиме ще 50 млн гривень. 

За словами народного депутата України від фракції «Самопоміч» Любомира Зубача, ситуація з недофінансуванням є не тільки у Львівській області, але й в усій Україні.

- Станом на сьогодні є близько 20 відсотків недофінансування різних субвенцій. Тобто держава недодає п’яту частину тих коштів, які би мала дати громадам. А наступного року, за розрахунками Асоціації міст, у проекті державного бюджету на 2019 рік для зарплат освітянам бракуватиме 14,6 млрд гривень, для медиків – 12,1 млрд гривень, - попереджає народний депутат. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:46 23 червня 2021 р.

Львівська міськрада побачила, що Концерн РРТ, як кажуть віряни УГКЦ, грає дурня

У Митрополичих садах у радянський час була радіовежа, розміщена на трьох сотках землі. Її завданням було перешкоджати "західним радіоголосам". Вежу вже розібрали, а її обладнання забрати звідти забули.

Рубрика: Ситуації

14:44 23 червня 2021 р.

У Митрополичих садах перевіряли держспецзв'язок, - ЛОДА

Захоплення Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Митрополичих садів учора не було. На території садів повинні були відбутись планові навчання та перевірка держзв’язку.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу