Львів’яни поставили своєму місту оцінку 3,2 бала
18:30 22 жовтня 2013 р.
Фото: galnet.org
Про це повідомляє сьогодні, 22 жовтня, прес-служба міської ради.
За її інформацією, комплексна оцінка Львову його 2400-х мешканців, опитаних у ході дослідження громадської думки «Соціальний моніторинг якості життя», – 3.2 бали за п’ятибальною шкалою. При цьому респонденти відповіли на запитання анкети, яка помістилася аж на 40 сторінках.
Зокрема 2400-х львів’ян запитували про благоустрій та екологію в їхньому місті, транспорт, охорону здоров’я, освіту, дозвілля, безпеку й умови життя. Оцінивши відповіді щодо всіх цих сфер життя, вдалося отримати комплексну оцінку міста – 3.2 бали.
При цьому найменше львів’яни задоволені своїм середньомісячним доходом, середня оцінка якого відтак – 2,02. Натомість благоустрою Львова його опитані соціологами мешканці поставили оцінку 3,3 бала.
Причому стабільністю електро- та водопостачання у своєму місті задоволені майже 70% львів’ян. А найменше з них влаштовує ремонт під’їздів їхніх будинків – 20%. Водночас 60% вважають, що їх забрудненість створюють самі мешканці міста.
Щодо громадського транспорту, то найбільшою популярністю серед львів’ян користується маршрутне таксі – щодня або майже щодня його використовують як основний засіб пересування по Львову 44% мешканців цього міста. Але попри те, що більшість львів’ян користується ним, рівень їх задоволеності електротранспортом є вищим.
Велосипеди мають 18% львів’ян. Однак лише 7% із них використовують цей транспортний засіб для пересування по місту. Решта не використовують його через брак велодоріжок (40%), небезпеку пересування вулицями (34%), незручність або стан здоров’я (20%).
Своїм станом здоров’я задоволені більше половини опитаних львів’ян – 54%. Але до лікаря звертаються тільки 14,4% опитаних.
Натомість 58% при виникненні недуги займається самолікуванням за допомогою хімічних препаратів та «народних» методів. Якщо ж говорити про оцінку комунальних медичних закладів, то більшою мірою львів’яни задоволені кваліфікацією медичного персоналу, а найменше – обладнанням у поліклініках.
Майже 80% батьків, чиї діти навчаються у дошкільних закладах освіти, влаштовують ті послуги, які там надають. Рівень задоволеності батьків роботою в школах складає 66%. Однак 72% батьків задоволені ставленням педагогів до своєї дитини.
70% львів’ян задоволені умовами, створеними в місті для проведення дозвілля. Проте в дослідженні зафіксовано пасивність способів їх відпочинку – перед телевізором, за газетою чи кавою.
Усі показники в блоці лояльності до міста та особистісного комфорту є високими, тому що більшість львів’ян (майже 90%) люблять своє місто, 80% вважають, що це є найкраще місто для них, 51% вважають, що вони можуть повністю себе тут реалізувати. Відтак 67% львів’ян не планують переїжджати.
54% львів’ян вважають, що вони повинні й можуть долучатися до вирішення тих проблем, які виникають у місті. Але практична реалізація ними цього бажання дуже обмежена й демонструє, що львів’яни в більшій мірі є пасивними. А серед різновидів покращення якості життя у Львові найбільшою популярністю користується сортування сміття – 30%.
Спортом займається кожен п’ятий львів’янин. Найпоширеніший вид спорту серед них – футбол (29%). Ще 23,1% мешканців Львова займаються плаванням, 22,3% – бігом.
Кількістю місць у Львові для відпочинку задоволені 70% його мешканців. Хоча б раз на місяць і частіше львів’яни відвідують торгово-розважальні центри (38,3%), кінотеатри (19,7%), концерти (16,5%).
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook