Львів’яни п’ють воду з Грибовицького сміттєзвалища, – геолог

19:29 9 червня 2016 р.

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему «Грибовицька зона: наслідки для екології і здоров’я», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології геологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Володимир Харкевич.

Він нагадав, що неподалік сміттєзвалища, лише за сым-дев’ять кілометрів розташовані Завадівський і Зарудцівський водозабори.
- При відкачуванні води з цього водозабору утворюється депресійна лійка, край якої якраз захоплює сміттєзвалище. І всі ці індегрієнти забрудників потрапляють до води, яку постачають до Львова, - каже Володимир Харкевич.

За його словами, останні дослідження, які він бачив, показали, що вміст свинцю у воді перевищує гранично допустиму концентрація в 1,5-2 рази. Щоправда, ці дослідження датовано 2004 роком. 

Крім того, доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології геологічного факультету ЛНУ ім. І. Франка стверджує, що у всіх водозаборах, які використовують для постачання води у Львів, є  технічна, а не питна вода. 

- Ця вода не придатна для вживання. Найгірший стан зі Стрийським водозабором. Якщо раніше це була найкраща вода, то тепер – найгірша. Біля села Бориня Турківського району здійснено гідророзрив з допомогою ціанідів. У тріщину колектора закачали ціаніди, які проникають у річку Стрий, у Стрийський водозабір. Львів’яни п’ють воду з ціанідами, - розповідає він.

За словами науковця, в такий спосіб тут шукали газ. А в підсумку – зіпсували воду, яку подають до Львова.
- Цианід є причиною серцевих захворювань зі смертельними наслідками, - нагадав Володимир Харкевич.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:00 16 квітня 2021 р.

Карантин у Львові продовжили ще на два тижні

Карантин у Львові продовжили ще на 2 тижні, однак – із низкою часткових послаблень. Так, за умови дотримання обмежень, уже з понеділка відновлять роботу непродуктові ринки і початкові класи шкіл, запрацюють літні майданчики та тераси закладів громадського харчування. Порушників одразу ж каратимуть закриттям.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу