Львів’яни повинні визначитися з формою управління та обслуговування будинків

09:45 5 листопада 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

На сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у Львові».

Про це повідомили в понеділок, 5 листопада, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Відповідно до неї, до кінця цього року усі львівські багатоповерхівки спишуть з балансу ЛКП, тому мешканці повинні визначитися з подальшою формою управління та обслуговування будинку. Якщо до 1 січня цього не вдасться зробити, то з 1 березня управляючу компанію для будинку визначатимуть на конкурсній основі».

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк зазначила: «Прийняття цієї ухвали зумовлено тим, що є Закони України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках», а також Закон «Про житлово-комунальне послуги». Тому на виконання цих двох законів минулого тижня була прийнята ухвала сесії Львівської міської ради, відповідно до якої передбачено, що з 11 жовтня багатоповерхові будинки поступово будуть списувати з балансу місцевих рад. Однак будинки будуть знаходитися на обслуговуванні в ЛКП до того часу, поки мешканці не визначать подальшу форму управління».

«На сьогодні є три форми управління будинком, одну з яких можуть обрати мешканці. Перше – це створити ОСББ. На сьогодні на території Львова є 1268 ОСББ. Інша форма управління – це самообслуговування. А третя – це коли будинки переходять на управління до управляючих компаній. Таких будинків у Львові вже є 45. Визначитися з формою управління будинків мешканці повинні до 1 січня 2019 року. Для цього необхідно провести збори мешканців і спільно прийняти рішення», – поінформували також у міськраді.

Ірина Маруняк додала: «Ми готові допомогти мешканцям визначитися. У нас є відділ супроводу ОСББ, багато інформаційних матеріалів, де розписано, у якому форматі організувати управління у будинку. Такий роздатковий матеріал є в усіх ЦНАПах. Проте, якщо до 1 січня мешканці не визначаються, то з 1 березня відбудеться конкурс щодо призначення управляючої компанії для будинків. Для цього буде прийняте положення про порядок проведення конкурсу, створені конкурсні комісії в районних адміністраціях, а якщо буде необхідно – то і в міській раді, і вже на конкурсній основі комісія буде визначати, яка управляюча компанія буде керувати будинком. Визначена управляюча компанія буде укладати договір з мешканцями будинку. Договір буде діяти рік. Управляюча компанія повинна якісно обслуговувати будинок. Якщо мешканці будуть незадоволені її роботою, то зможуть договір розірвати і визначити іншу управляючу компанію».

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР запевнила: «Мешканці самі будуть визначати, які послуги є обов’язковими – це прибирання сходової клітки, прибирання прибудинкової території, вивезення ТПВ, обслуговування ліфтів та інше. Тобто мешканці з управляючою компанією будуть спільно визначати складові тарифу. Як варіант – складовою тарифу може бути резервний фонд, де будуть акумулюватися кошти для капітального ремонту даху, заміни інженерних мереж та інше. Тому це має бути діалог і бажання та можливості обох сторін».

Ірина Маруняк додала: «Сьогодні на території міста вже діють 50 управляючих компаній – 40 це комунальні, 10 – приватні. Власне, наші ЛКП є також цими управляючими компаніями, бо у їхньому статуті передбачено, що вони можуть управляти будинком. Тому будинки можуть перейти в управління ЛКП, якщо воно задовольняє мешканців якістю послуг, які надає»

«У Львові діють дві програми щодо фінансування ремонтних робіт в житлових будинках. Перша – це програма співфінансування капітальних і поточних ремонтів, де 70% коштів виділяє місто, а 30% – це кошти мешканців. Друга – програма «Теплий дім», якою можуть скористатися будинки, які є у власності ОСББ», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу