Львів’яни повинні визначитися з формою управління будинками до 1 січня

10:40 12 жовтня 2018 р.

  • 0
  • 705


Фото: Zaxid.net

Депутати Львівської міськради затвердили ухвалу «Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у Львові».

Про це повідомили на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради. За словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк, відповідно до цієї ухвали, районним адміністраціям дається доручення про списання будинків з балансу місцевих рад. Це дасть змогу мешканцям до 1 січня 2019 року визначитись з формою управління своїми будинками: створити ОСББ, обрати управляючу компанію або взяти будинок на самообслуговування.

У пояснювальній записці до ухвали «Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у Львові» зазначається, що у тих будинках, де співвласники не зможуть визначитись з формою управління та не створять ОСББ, районні адміністрації будуть проводити конкурс на визначення управителя з управління багатоквартирним будинком». Відповідно, до ухвали, районні адміністрації повинні провести списання багатоквартирних житлових будинків з балансового обліку львівських комунальних підприємств у відповідності та у порядку, передбаченому рішенням виконавчого комітету №876 «Про затвердження Порядку списання з балансу міської ради багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності» від 30 вересня 2016 року.

Депутат Львівської міської ради Любов Давидович розповіла: «Починаючи з 2015 року, прийнято низку законів з метою проведення житлової реформи. На цей час ми маємо ситуацію, коли мешканці приватизували квартири, а будинок перебуває у комунальній власності. І для того, щоб все це врегулювати, є рішення Кабміну і виконкому від 30 вересня 2016 року».

Любов Давидович також зазначила: ««Потрібно списати весь цей приватизований житловий фонд. Але якщо у будинку не створений ОСББ, то будинок має право користуватись послугами ЖЕКів, але лише до 1 січня 2019 року. Далі ці будинки списуються з балансу і дається можливість людям подумати, яку форму правління обрати. Якщо ж не оберуть, то будуть проведені конкурси на визначення управителя, які проводитимуть районні адміністрації.   

Депутат також доповнила: «На мою думку, найкраща форма правління – ОСББ, коли люди є власниками своїх квартир. Зараз нараховується понад 1200 ОСББ у Львові. Ця форма правління себе виправдала, зокрема, ОСББ можуть брати кредити на утеплення будинків. Загалом, міська влада йде назустріч тим, хто створив ОСББ».

У ході обговорення депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук запропонував, щоб перелік управляючих компаній був опублікований на сайті ЛМР. Він також зазначив: «Ця ухвала стосується близько 80% мешканців Львова, тому треба гучно про це говорити, щоб люди знали, що вони від сьогодні мають вибір компанії, яка буде обслуговувати їх будинок. Чи наймати приватну компанію, чи створювати ОСББ. Ми неодноразово обговорювали це питання, як зробити так, щоб наші добрі наміри були втілення в життя. Ця ухвала змінює філософію власників квартир до спільного майна».

Натомість депутат Львівської міської ради Олег Сорочкін зауважив: «Питання утримання будинків є досить складне, особливо у Львові. У Львові є різні будинки. Є нові будинки, де можуть бути створені ОСББ і вони будуть самодостатніми. Але треба звернути увагу, що Львів унікальний тим, що у нас є досить великий історичний ареал. Це будинки, побудовані понад 100 років тому і утримання їх буде для людей дуже складним. Місто заробляє на туризмі, але не завжди ремонтує старі будівлі. Тому я пропоную дати протокольне доручення – розробити програму підтримки належного стану житлових будинків в межах історичного ареалу».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

20:00 26 червня 2019 р.

У Львові шукають вибухівку на вокзалі

В обласному управлінні поліції отримали анонімне повідомлення, що в 21:00 на залізничному вокзалі у Львові відбудеться вибух.

Рубрика: Ситуації

  • 0
  • 438

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Дебати: Ірина Подоляк - Валерій Веремчук (ВО №116)

Рубрика: Політика

Дебати: Андрій Москаленко - Юрій Михальчишин (ВО №115)

Рубрика: Політика

Дебати: Марта Романяк - Наталя Тимчій (ВО №116)

Рубрика: Політика

Дебати: Олег Синютка ("Європейська солідарність")-Михайло Цимбалюк ("ВО "Батьківщина")

Рубрика: Політика

Дебати: Мирослава Бабінська-Тарас Чолій ( ВО №123)

Рубрика: Політика

Всі відео розділу