Львів’яни не вміють користуватися новими контейнерами для сміття

08:56 8 грудня 2016 р.

1 грудня у Галицькому районі були встановлені нові контейнери для сміття. Від попередніх вони відрізняються тим, що є закритими. І щоби їх відчинити, треба натиснути на педаль або кнопку. Інструкція з використання розташована на самому контейнері.

Про це 7 грудня, під час прес-конференції на тему: «Львівська схема з вивезення й утилізації ТПВ: способи її здешевлення. Результати конкурсу з визначення переможця на вивезення ТПВ з Галицького району Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив власник ТзОВ «Грінера Україна» Богдан Михалусь.

Проте, за його словами, перші два дні контейнери були майже порожні, а мешканці складали сміття навколо.

- Мабуть, треба буде надати спеціальну людину, яка обходитиме майданчики та допомагатиме людям користуватися контейнерами, буде їх вчити. Проте, якщо виокремити хвилин п’ять, прочитати інструкцію, то можна навчитися, - каже перевізник.

Він стверджує, що ці контейнери дуже дорогі. А термін їхньої дії – десять років. Але він сподівається, що вони прослужать, бодай, половину цього строку.

- Я був здивований, коли побачив, що до контейнерів для змішаного сміття викидають і будівельні матеріали, - говорить Богдан Михалусь.

Також для вивезення сміття з цих контейнерів були закуплені нові сміттєвози 2016 року випуску.

- На машину встановлюють спеціальний контейнер, білий кузов, для змішаного сміття. Вона їде і збирає сміття тільки з контейнерів для змішаного сміття. Потім встановлюється контейнер іншого кольору, наприклад, синього, для вторсировини. Те саме зі склом. Тут – бак зеленого кольору, - пояснює власник ТзОВ “Грінера Україна”.

Роблять це для того, щоб вторсировину та бите скло можна було пускати на  перероблення. А якщо таке сміття потрапило в загальний контейнер, то вартість вторсировини і скла суттєво знижується.

- Але львів’яни дуже погано сортують сміття, - повідомив Богдан Михалусь.

Він відмовився повідомити, куди вивозиться львівське сміття. Проте висловив сподівання, що скоро йому вдасться придбати земельну ділянку, де він облаштує полігон твердих побутових відходів.

-  Мій прихід в Україну був пов'язаний з Грибовичами. У мене була ідея рекультивувати полігон,  а на тому місці, де зараз є кислі гудрони, зробити ще одну частину полігону з сучасними європейськими екологічними вимогами. За моїми підрахунками, ми би мали місце ще куди, як мінімум 10 років, вивозити  сміття. На жаль, цього не сталося, виникла пожежа, загинули люди, - новий перевізник повідомив, що багато років жив та займався цим бізнесом в США.

Проте, за його словами, якби він народився і виріс за кордоном, а не у Львові, то не зміг би тут працювати.

- Якби я не був львів’янином, не розмовляв би українською мовою, я би не зміг цього зробити. Я не заздрю іноземцям, які приходять в Україну і намагаються щось зробити. В США бізнес відкривають в електронному вигляді впродовж кількох годин. В Україні на різні паперові тяганини витрачаються місяці, - порівнює умови для бізнесу інвестор.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:19 28 січня 2021 р.

Помер генерал-лейтенант міліції Василь Пісний

У четвер, 28 січня, помер Василь Пісний - генерал-лейтенант міліції, ексначальник департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, ексзаступник начальника головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

Рубрика: Ситуації

18:47 27 січня 2021 р.

Уперше у Львові хочуть використати кавову гущу проти ожеледиці

У рамках пілотного проекту, у парку «700-річчя Львова» вперше планують використати кавову гущу для боротьби із ожеледицею. Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. Вона зазначає, що кавова гуща після використання має абразивні властивості, не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання.

Рубрика: Ситуації

10:12 27 січня 2021 р.

Поїзд Ужгород – Сянки скоротив маршрут

У зв’язку з виконанням робіт із ремонту об’єктів інфраструктури на дільниці Сянки – Ужгород зазнає тимчасових змін розклад руху приміських поїздів, що курсують у цьому сполученні.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу