Львів’янам-учасникам АТО пропонують землі біля Львова. А квартир – немає

16:59 1 квітня 2015 р.

Якщо би Міністерство оборони України віддало би в підпорядкування ЛОДА ділянки в селах Давидів, Черепин та Брюховичі, то всі учасники АТО, які мешкають у Львові, змогли б отримати земельні ділянки. Але Міністерство оборони на такі поступки йти не хоче.

Про це сьогодні, 1 квітня, під час прес-конференції  у Львівському прес-клубі на тему “Забезпечення земельними ділянками та житлом учасників АТО” заявив начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів Львівської ОДА Володимир Лаврін.

- Ми не знайшли порозуміння з Міністерством оборони. У нас є кілька територій, це Давидів, Черепин і Брюховичі. Там є 150 га територій колишніх частин.  Фактично, якби був цей ресурс, ми би могли всіма трьома територіями забезпечити всіх учасників т АТО, - каже держчиновник.

За його словами, він не розуміє ставлення Міноборони.
- Якби там були казарми чи ще щось, ну то я розумію, що можна заселити військових. А так ці території абсолютно порожні. Антенне поле, наприклад, в Давидові. Ну там нічого немає – антен немає, паркан зняли, голе поле. Наразі порозуміння з Міністерством оборони немає. Позитивної відповіді немає, але і негативної теж.

Тобто 3-4 листи ми отримали, але позитивної відповіді немає, - каже він.

Загалом, за його словами, тільки у Львові є близько 800 учасників АТО, які звернулися з заявами про отримання земельних ділянок. Оскільки місто не має вільної землі, то було вирішено пропонувати бійцям та членам їхніх родин землі навколо Львова в межах 30-и кілометрової зони. 
- Наразі опрацьовано документацію по 96 населених пунктах. І наразі вже можемо запропонувати 120 ділянок. Ще є 470 потенційних ділянок, з якими ми працюємо. Це є території, де генпланом передбачено розширення населеного пункту, зміна цільового призначення земельної ділянки.  Так, в Дублянах можна надати ділянки, але там треба змінити генеральний план, - каже він.

Що стосується того, кому надаватимуться земельні ділянки, то, за словами Володимира Лавріна, комісія, створена при ЛОДА, поділила обов’язки.
- Щоби не було корупції, створили комісію, яка складається з двох підкомісій. Перша частина комісії – технарі, які займаються пошукам ділянки. В другу частину комісії ввійшли представники всіх 22 військових формувань, які воюють на сході. Вони будуть займатися конкретно списками. Списки, які зараз надійшли, проходять перевірку.

За його словами, члени другої частини комісії уже відкинули 120 заяв, дослідивши, що у заявників немає підстав для отримання ділянки.
А ось що стосується наданняквартир, то тут справа йде тугіше. За словами Володимира Лавріна, ЛОДА складає списки тих, які мають право. А це – родини загиблих або воїни, що отримали 1 групу інвалідності та  потребують покращення житлових умов. ЛОДА передає ці списки до Міністерства оборони, а кошти для купівлі квартир надає Кабмін. Наразі в тому списку є 51 особа. А ось квартир закуплено всього три – одна в Новояворівську та дві в Яворові.

- Одна молода вдова з крихітною дитиною відмовилася від квартири у Дрогобичі і очікує на іншу, в Кам’янець-Подільському, - каже він.
Держчиновник висловив думку, що коли приймалася постанова про надання, квартир, то не очікувалося, що стільки загиблих буде. А зараз, коли всі ресурси держави спрямовані на війну, в один момент вирішити проблему неможливо.

- У нас в області є багато довгобудів. Ми зараз визначаємося з будинками, які з мінімальними затратами можна довести до нормального стану. Принаймні, над цим варіантом ми працюємо, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:44 17 травня 2021 р.

Щоб продовжити вулицю Вернадського, ЛМР має купити землю в зятя Дубневича

Зять голови Солонківської ОТГ Богдана Дубневича Тарас Колодій став новим власником земельної ділянки площею майже 1,9 га, через яку планується будівництво продовження львівської вулиці Вернадського, що мала б з'єднати Сихів з «Ареною Львів» і вул. Стрийською.

Рубрика: Ситуації

12:32 17 травня 2021 р.

Сьогодні три тролейбусні маршрути у Львові не курсуватимуть з 20.00 і до кінця дня

Сьогодні, 17 травня, у зв’язку з поточним ремонтом асфальтобетонного покриття на вул. Шота Руставелі, тролейбусні маршрути №24, №25 та №31 тимчасово не курсуватимуть з 20.00 год і до кінця дня.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу