Львівський окружний адмінсуд скасував ухвалу міськради про орендну плату за землю

17:59 20 листопада 2013 р.


Фото: ukurier.gov.ua

Щоправда, його рішення ще не набрало законної сили.

Як нагадує сьогодні, 20 листопада, прес-служба прокуратури міста Львова, в грудні 2012 року міською радою було прийнято ухвалу «Про нарахування та сплату орендної плати за землю і земельного податку до міського бюджету м. Львова у 2013 році». Однак у прокуратурі зауважують, що надання цим актом пільги орендарям земельних ділянок зі сплати загальнодержавного податку й зменшення їм орендної плати за землю на 60% призвело до ненадходження відповідних коштів до міського бюджету Львова.

З огляду на це, прокуратурою міста подано до Львівського окружного адміністративного суду Львівської області позов, у якому поставлено питання про визнання згадану ухвалу міськради незаконною. Своєю чергою, суд погодився з доводами прокурора про те, що приймаючи таке рішення, посадовці порушили вимоги земельного і податкового законодавства та вийшли за межі своїх повноважень.

Бо, як стверджує прес-служба прокуратури міста Львова, до компетенції органів місцевого самоврядування належить, згідно із законодавством, прийняття рішень щодо надання пільг лише по місцевих податках і зборах, а також земельному податку. Водночас орендна плата належить до категорій загальнодержавних платежів.

Зважаючи на такі порушення, постановою Львівського окружного адміністративного суду зазначену незаконну ухвалу міської ради скасовано. Щоправда, наразі дане рішення суду ще не набрало законної сили.

Водночас, прокуратура наголошує, що зазначене жодним чином не створює перешкод для здійснення законної господарської діяльності. Бо вказаний позов, як стверджує прес-служба прокуратури міста Львова,  спрямований винятково на приведення актів органу місцевого самоврядування у відповідність до вимог чинного законодавства.

dailylviv.com

До теми

13:31 20 вересня 2021 р.

На Львівщині попередили про особливий режим упродовж двох днів

З 29 до 30 вересня 2021 року координаційна група Антитерористичного центру при управлінні Служби безпеки України у Львівській області проведе планові антитерористичні та контрдиверсійні навчання.

Рубрика: Ситуації

12:16 20 вересня 2021 р.

На Зубрі будують багатоповерхівку, яку заборонив суд, і затоплюють автодорогу водою з котловану (відео)

На початку вересня Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Солонківської сільської ради про затвердження детального плану території в межах вул. Богдана Хмельницького в селі Зубра. Але незаконне будівництво триває.

Рубрика: Ситуації

12:10 20 вересня 2021 р.

У Львові на вулиці Панаса Мирного нищать віллу - пам'ятку архітектури ХХ століття

На вулиці Панаса Мирного, 10 у Львові без дозволу розбудовують горище у віллі ХХ століття, яка внесена до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення під № 2692.

Рубрика: Ситуації

11:12 20 вересня 2021 р.

У центрі Львова загорівся газ через пошкоджений високовольтний електрокабель: два райони без світла і газу (відео)

Сьогодні вранці, 20 вересня, близько 10:00 год. на вул. Дж. Дудаєва стався витік газу. У ДСНС Львівщини зазначили, що горить газ, тому до ліквідації наразі не приступали.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу