Львівський міськвиконком порушив 19 законів, обмеживши права пільговиків на транспорті

13:02 19 березня 2015 р.

Своїм рішенням від 10 березня 2015 «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті» Львівський міськвиконком порушив 19 діючих законів та законодавчих актів України. Через це громадські організації Львова звернулися до всіх можливих контролюючих органів з вимогою скасувати це рішення.

Про це сьогодні, 19 березня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі щодо скасування власного регуляторного акту (рішення №115) Львівської міської ради «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському транспорті» повідомив помічник-консультант народного депутата України Андрія Антонищака (блок П.Порошенко) Андрій Болюбаш.

За його словами, громадськість Львова готує позов до суду, який міська влада Львова однозначно програє. Щоправда, він не уточнив, коли ж буде поданий той позов. Наразі місцевій владі пропонують добровільно скасувати своє незаконне рішення.

Мама шести дітей Оксана Михайлишин каже, що троє її дітей щодня їздять на навчання до гімназії, де мусять бути зранку до 9-oї години, і заняття  закінчуються після 16 години. Отож, за тиждень їм доведеться викласти за користування маршрутками додатково 198 гривень.

- До трамваю нам треба їхати ще чотири зупинки маршруткою. А від додаткових занять спортом доведеться відмовитися, - каже Оксана Михайлишин.

Її підрахунки підтвердив заступник голови ГО «Спілка багатодітних сімей Львівщини» Петро Галущак. За його словами, таке рішення міськвиконкому обмежує права дітей на отримання освіти. Так, багатодітна родина, де є 9 дітей, вже підрахували, що мусить додатково витрачати 300 гривень на тиждень тільки на поїздки дітей в навчальні заклади.

Водночас представник влади, начальник управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Юрій Голець повідомив, що якщо міськвиконком змусять скасувати вищезгадане рішення, то всі іншы пасажири, які не мають тих пільг, змушені будуть платити вже не три гривні за одну поїздку, а щонайменше п’ять. 

- Такі рішення діють і в Луцьку та Полтаві. При тому, тарифи в них на одну поїздку – 5-6 гривень. І діють уже кілька місяців. Тому влада сподівається на певне розуміння, - каже чиновник.
Голова ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський наголосив, що ніякого розуміння до влади не буде і не має бути.

- З людей роблять дибілів. З себе роблять святих мучеників, які працюють з 6 ранку до 2 ночі. Я можу пояснити економічні чинники дорослим людям, які мають той чи інший дохід. А як я маю пояснити це пенсіонерам і дітям? Намагаються нам пояснити, що ви не є першими, тому все добре, заспокойтеся, - каже він.

Його підтримав представник ГО «Розвиток Громади» Юрій Татомир
- Так, ми не перші і не останні, яким обмежили пільги та підвищили тарифи. Але ми будемо першими, хто їх скасує, - заявив він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:52 26 травня 2022 р.

На тимчасове проживання у Німеччину повезли дітей з Мелітополя через Львів

Сьогодні діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування з м. Мелітополь Запорізької області у супроводі прийомних батьків і батьків-вихователів вирушили на тимчасове проживання у Німеччину.

Рубрика: Ситуації

12:32 26 травня 2022 р.

На Львівщині активізувалися змії: як допомогти

Учора, 25 травня, у Львівську обласну клінічну лікарню з діагнозом укус змії, госпіталізували жінку 1941 року народження, жительку с. Боринечі Стрийського району. Стан потерпілої – середньої важкості.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу