Львівські відходи перевантажуватимуть на території заводу «Сільмаш»

12:25 22 липня 2016 р.


Фото: dostup.pravda.com.ua

Сьогодні, 22 липня, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій прийняли рішення про облаштування тимчасового пункту перевантаження твердих побутових відходів на території ПАТ «Завод «Сільмаш» за адресою «Центральний проїзд Львова».

Про це повідомили сьогодні, 22 липня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Таке рішення прийняли з метою тимчасового вирішення проблеми поводження зі сміттям у місті. Начальник управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР зазначив при цьому: «Сьогодні проводимо позапланову комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з одним питанням – про вирішення питання можливості облаштування ТОВ «Захід Ресурс Плюс» тимчасового пункту перевантаження твердих побутових відходів на території ПАТ «Завод «Сільмаш» на території Центральний проїзд м. Львова».

Директор ЛКП «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин додав «Ця перевантажувальна станція дуже потрібна місту».

При облаштуванні пункту перевантаження сміття дотримані екологічні вимоги: він розташований за один кілометр від житлових будинків, у закритому приміщенні, з бетонною підлогою. Є змога щоденно перевантажувати 600 тонн відходів.

На сьогодні уже завезли розрівнював і прес. Зі серпня працюватиме прес, а впродовж місяця змонтують лінію. Також планують встановити мобільні вагові комплекси і дизбар’єр для того, щоб відмивати колеса машин, які перевозитимуть сміття. Керівник проекту «Чисте місто» Іван Олексієвець розповів:

«Усі потоки твердих побутових відходів, які утворюються на території міста Львова, повинні бути сконцентровані в одному напрямку з метою контролю. Тому компанією була підібрана площадка, яка знаходиться у межах санітарної зони. А санітарна зона для таких об’єктів – 100 метрів від житлової забудови.

Дана площадка знаходиться на відстані понад один кілометр від житлової забудови, в промисловій зоні міста, тобто санітарні норми всі дотримані. На території компанією орендоване виробниче приміщення площею шість тисяч квадратних метрів з наступним розширенням до 10 тисяч квадратних метрів. Тобто, всі технологічні вимоги, щоб здійснювати перевантаження відходів, є.

На цій станції щоденно можна перевантажувати 600 тонн відходів. На першому етапі це буде перевантаження із сміттєвозів, які приходять, у великовантажні автомобілі для вивезення. На сьогодні ми вже завезли на цю площадку розрівнювач кульків і прес, який може пресувати відходи.

Почнеться робота по його встановленню, щоб відходи були тюковані, бо тоді вони мають набагато менший об’єм. Ми розглядаємо спільно із «Гірхімпромом» питання стабілізації полігону саме тюками, які будуть спресовані і будуть викладатись у вигляді цегли, щоб можна було стримати дальші процеси. Вони спресовані, у них вже нема ні фільтрату, нічого шкідливого.

Паралельно ми підібрали декілька сортувальних ліній, які будуть давати можливість зменшити кількість відходів, щоб можна було їх оптимізувати. Проведені переговори, щоб частину легкої фракції вивозити з міста на спалювання у цементні печі. Також ми почали готувати концепцію створення сміттєпереробного заводу, який би мінімізував відходи, щоб у кінцевому підсумку у межах міста залишалось порядка 20% відходів, які можна використати для рекультивації полігону.

На сьогодні приміщення повністю вичищені, ми експериментально попробували вже декілька автомобілів вивантажити з пандусом, з навантажувачами. Прес почне працювати після першого числа. По лініях ми теж провели переговори, домовленості є, змонтувати їх зможемо протягом місяця-півтора.

Усі автомобілі, які в порядку експерименту заходили на територію, супроводжувалися громадськістю. Ми їх запрошували, щоб вони подивились саме приміщення. Громадськість була присутня при тому, як відбувається розвантаження і завантаження. Це відбувається протягом 15-20 хвилин і вивозиться. Про жодне спалювання сміття на території мова не йде. Все знаходиться на території закритого приміщення. Підлога повністю бетонна. Ми говоримо про тимчасове вирішення проблеми для міста».

dailylviv.com

До теми

15:23 8 березня 2021 р.

Вантаж з крану розчавив працівника з України в Польщі: знайшли причину

За офіційною інформацією, причиною трагічної загибелі 30-річного українського працівника на підприємстві поблизу міста Ополє стало недотримання правил безпеки праці.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу