Львівські відходи перевантажуватимуть на території заводу «Сільмаш»

12:25 22 липня 2016 р.

  • 0


Фото: dostup.pravda.com.ua

Сьогодні, 22 липня, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій прийняли рішення про облаштування тимчасового пункту перевантаження твердих побутових відходів на території ПАТ «Завод «Сільмаш» за адресою «Центральний проїзд Львова».

Про це повідомили сьогодні, 22 липня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Таке рішення прийняли з метою тимчасового вирішення проблеми поводження зі сміттям у місті. Начальник управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР зазначив при цьому: «Сьогодні проводимо позапланову комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з одним питанням – про вирішення питання можливості облаштування ТОВ «Захід Ресурс Плюс» тимчасового пункту перевантаження твердих побутових відходів на території ПАТ «Завод «Сільмаш» на території Центральний проїзд м. Львова».

Директор ЛКП «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин додав «Ця перевантажувальна станція дуже потрібна місту».

При облаштуванні пункту перевантаження сміття дотримані екологічні вимоги: він розташований за один кілометр від житлових будинків, у закритому приміщенні, з бетонною підлогою. Є змога щоденно перевантажувати 600 тонн відходів.

На сьогодні уже завезли розрівнював і прес. Зі серпня працюватиме прес, а впродовж місяця змонтують лінію. Також планують встановити мобільні вагові комплекси і дизбар’єр для того, щоб відмивати колеса машин, які перевозитимуть сміття. Керівник проекту «Чисте місто» Іван Олексієвець розповів:

«Усі потоки твердих побутових відходів, які утворюються на території міста Львова, повинні бути сконцентровані в одному напрямку з метою контролю. Тому компанією була підібрана площадка, яка знаходиться у межах санітарної зони. А санітарна зона для таких об’єктів – 100 метрів від житлової забудови.

Дана площадка знаходиться на відстані понад один кілометр від житлової забудови, в промисловій зоні міста, тобто санітарні норми всі дотримані. На території компанією орендоване виробниче приміщення площею шість тисяч квадратних метрів з наступним розширенням до 10 тисяч квадратних метрів. Тобто, всі технологічні вимоги, щоб здійснювати перевантаження відходів, є.

На цій станції щоденно можна перевантажувати 600 тонн відходів. На першому етапі це буде перевантаження із сміттєвозів, які приходять, у великовантажні автомобілі для вивезення. На сьогодні ми вже завезли на цю площадку розрівнювач кульків і прес, який може пресувати відходи.

Почнеться робота по його встановленню, щоб відходи були тюковані, бо тоді вони мають набагато менший об’єм. Ми розглядаємо спільно із «Гірхімпромом» питання стабілізації полігону саме тюками, які будуть спресовані і будуть викладатись у вигляді цегли, щоб можна було стримати дальші процеси. Вони спресовані, у них вже нема ні фільтрату, нічого шкідливого.

Паралельно ми підібрали декілька сортувальних ліній, які будуть давати можливість зменшити кількість відходів, щоб можна було їх оптимізувати. Проведені переговори, щоб частину легкої фракції вивозити з міста на спалювання у цементні печі. Також ми почали готувати концепцію створення сміттєпереробного заводу, який би мінімізував відходи, щоб у кінцевому підсумку у межах міста залишалось порядка 20% відходів, які можна використати для рекультивації полігону.

На сьогодні приміщення повністю вичищені, ми експериментально попробували вже декілька автомобілів вивантажити з пандусом, з навантажувачами. Прес почне працювати після першого числа. По лініях ми теж провели переговори, домовленості є, змонтувати їх зможемо протягом місяця-півтора.

Усі автомобілі, які в порядку експерименту заходили на територію, супроводжувалися громадськістю. Ми їх запрошували, щоб вони подивились саме приміщення. Громадськість була присутня при тому, як відбувається розвантаження і завантаження. Це відбувається протягом 15-20 хвилин і вивозиться. Про жодне спалювання сміття на території мова не йде. Все знаходиться на території закритого приміщення. Підлога повністю бетонна. Ми говоримо про тимчасове вирішення проблеми для міста».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:45 26 травня 2020 р.

FlixBus у Польщі відновлює роботу: дві лінії курсуватимуть з Медики

FlixBus відновлює роботу у Польщі на окремих маршрутах вже з 28 травня. Зокрема, з Медики прямими рейсами можна буде доїхати до Перемишля, Жешува, Кракова, Катовіце, Вроцлава, Берліна, Гамбурга чи Амстердама та інших міст.

Рубрика: Ситуації

10:57 26 травня 2020 р.

Мешканці Брюховичів і сусідніх сіл перекрили трасу: не хочуть до Львова

Мешканці кількох сусідніх зі Львовом сіл вранці у вівторок, 26 травня, перекрили рух транспорту на трасі Львів-Краковець у селі Підрясне Яворівського району. У такий спосіб протестувальники виступають за утворення окремої Брюховицької ОТГ,

Рубрика: Ситуації

10:00 26 травня 2020 р.

У Львові буде крематорій: церква має умову — щоб прах був відданий землі

У Львові працюють над проектом будівництва крематорію. Адже, як наголошує Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, це питання стає дедалі актуальнішим, оскільки землі для поховання на кладовищах міста вистачить приблизно на 1 рік. У Львові щодня ховають в середньому 23−25 померлих.

Рубрика: Ситуації

09:58 26 травня 2020 р.

У Львові розпочинають капремонт вул. Личаківської: маршрут № 40 змінить рух

Завтра, 27 травня, планують розпочати капітальний ремонт вул. Личаківської (на ділянці від вул. Букової до межі міста). Замовником робіт є ЛКП «Львівавтодор». На час ремонту відбудуться зміни у русі маршруту № 40.

Рубрика: Ситуації

Останні новини

Завтра у Львові судитимуть мікропідприємця за одиночний пікет

На Львівщині - ще 2 смерті від ускладнень, спричинених COVID-19

FlixBus у Польщі відновлює роботу: дві лінії курсуватимуть з Медики

У Львові з'ясовують, скільки мешканців перехворіли на коронавірус без жодних ознак

Мешканці Брюховичів і сусідніх сіл перекрили трасу: не хочуть до Львова

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу