Львівські правоохоронці перевірили готовність охорони автостанції й населення до попередження терактів

10:58 16 лютого 2015 р.

Як повідомив начальник Управління громадської безпеки ГУМВС України Андрій Гребенюк, «громадяни довший час відпихали підозрілий предмет ногами, дехто навіть заглядав у пакет, але ніхто не повідомив про нього адміністрацію вокзалу чи міліцію»

Як повідомив начальник Управління громадської безпеки ГУМВС України Андрій Гребенюк, «громадяни довший час відпихали підозрілий предмет ногами, дехто навіть заглядав у пакет, але ніхто не повідомив про нього адміністрацію вокзалу чи міліцію»
Фото: відділ зв’язків із громадськістю Львівського обласного управління МВС

Як повідомили в понеділок у відділі зв’язків із громадськістю обласного управління МВС, «громадяни довший час відпихали підозрілий предмет ногами, дехто навіть заглядав у пакет, але ніхто не повідомив про нього адміністрацію вокзалу чи міліцію».

У прес-службі (відділі зв’язків із громадськістю) обласного управління МВС повідомили сьогодні, 16 лютого, що під час умовного замінування автовокзалу працівники міліції та СБУ визначали рівень готовності відповідних служб, працівників відомчої охорони а також пересічних громадян до попередження терористичних загроз у місцях скупчення людей. У повідомленні також конкретизують:

«На одній з автобусних станцій Львова правоохоронці підклали у залу очікування муляж вибухового пристрою. Псевдовибухівка була запакована у пластиковий пакет та лежала на видному місці біля білетної каси.

За діями відвідувачів автостанції, а також за працівниками служби охорони, уважно спостерігали працівники міліції та СБУ в цивільному одязі. Теоретично, залишений без нагляду пакет мав би негайно привернути увагу відвідувачів автостанції, а особливо охорони, проте довгий час на підозрілий пакунок ніхто не звертав уваги.

Спостереження тривало близько двох годин, доки «приманкою» зацікавились компанія молодих людей, серед яких одна дівчина. Вона зателефонувала за номером 102 та попередила про знахідку працівників служби охорони автостанції.

Служба охорони та адміністрація вокзалу на небезпечну знахідку відповідним чином не відреагували та відповідних заходів не вжили. На місце виклику прибули слідчо-оперативна група, вибухотехніки та інші служби, котрі спрацювали оперативно і діяли на місці згідно визначеного порядку. І лише після цього спостерігачі повідомили усіх, що «замінування» навчальне.

На завершення навчань начальник Управління громадської безпеки ГУМВС України полковник міліції Андрій Гребенюк зазначив: «Ми провели практичні навчання у реальних умовах і після їх завершення у нас з’явилось досить багато запитань. Перше, і головне – громадяни довший час відпихали підозрілий предмет ногами, дехто навіть заглядав у пакет, але ніхто не повідомив про нього адміністрацію вокзалу чи міліцію. Друге – служби прибули на виклик оперативно, проте ми вимагатимемо від правоохоронців більш швидкого реагування на повідомлення про загрозу терористичного акту. І третє – незадовільний рівень підготовки охоронців вокзалу. Працювати є над чим».

Нагадаємо, про проведення спільних навчань керівництво міліції Львівщини та СБ України у Львівській області домовились під час спільної наради, що відбулась 5 лютого. На нараді обговорювались практичні питання щодо проведення спільних заходів по посиленню охорони громадського порядку та зниження рівня терористичних загроз у Львові та в області, особливо у місцях скупчення людей.

Андрій Гребенюк зазначив також: «Ми, звичайно, детально проаналізуємо все, що сьогодні побачили, проведемо відповідну роботу з адміністраціями автостанцій та службами охорони, врахуємо помилки і, не виключено, проведемо такі навчання ще раз».

dailylviv.com

До теми

21:07 26 вересня 2021 р.

Чому виламані двері і хто прорвався у приміщення: завтра у Дрогобичі з'ясовуватимуть правомірність перевірки ліцею (відео)

У понеділок відбудеться брифінг щодо питання участі посадовців РДА у правомірності перевірки ліцею ім. Богдана Лепкого на предмет проведення навчального процесу.

Рубрика: Ситуації

15:04 26 вересня 2021 р.

Ніч Дубневича: голова Солонківської ОТГ вирішив для економії вимикати вуличне освітлення

Уночі, з ініціативи голови Солонківської ОТГ Богдана Дубневича, вимикатимуть вуличне освітлення. Залежно від пори року, вулиці не будуть освітлені в період з 21:30 або 23:00 до 5:00 ранку.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу