Львівське обласне управління МВС закликає громадян долучатися до запобігання терактам

14:20 2 січня 2015 р.

Фото до новини


Фото: vk.com

У відділі зв’язків із громадськістю обласного управління МВС стверджують: «Тільки спільними зусиллями ми зможемо не допустити будь-яких проявів терористичних актів на Львівщині».

У прес-службі (відділі зв’язків із громадськістю) обласного управління МВС сьогодні, 2 січня, в публікації «Тільки спільними зусиллями ми зможемо не допустити будь-яких проявів терористичних актів на Львівщині»

«Шановні громадяни! З метою запобігання проявів тероризму на території Львова та області просимо вас негайно повідомляти працівників міліції якщо ви отримаєте телефонний дзвінок з повідомленням про загрозу терористичного акту або ви побачите осіб, які поводяться підозріло, агресивно або мають при собі зброю чи погрожують вам.

Не зволікайте, відразу телефонуйте на оперативний номер міліції 102. Якщо ви отримали повідомлення про загрозу терористичного акту по телефону, правоохоронним органам для запобігання вчинення злочинів і розшуку злочинців, значно допоможуть наступні ваші дії:

Спробуйте дослівно запам'ятати розмову і зафіксувати її на папері.

Під час розмови спробуйте визначити стать, вік і особливості мови того, хто телефонував: голос (гучний, тихий, низький, високий, низький); темп мови (швидка, повільна); вимова (виразна, спотворена, із заїканням, з акцентом або діалектом і т. д.); манера мовлення (розв'язна з нецензурними висловами і т.д.).

Обов'язково відзначте звуковий фон (шум автомашин, або залізничного транспорту, звук теле- і радіо апаратури, голосу і т. д.)

Обов'язково зафіксуйте точний час дзвінка і тривалість розмови.

У ході розмови постарайтеся отримати відповіді на наступні питання: куди, кому по якому телефону дзвонить людина? Які конкретно вимоги висуває чоловік?

Висуває вимоги він особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб?

На яких умовах він згоден відмовитися від задуманого? Як і коли з ним можна зв'язатися?

Кому ви повинні повідомити про це по дзвінку?

Постарайтеся домогтися від того, хто дзвонить, максимально можливого проміжку часу для прийняття вами рішення або вчинення будь-яких дій.

Якщо можливо ще в процесі розмови, повідомте про нього керівництву об'єкта, якщо немає – негайно по його закінченню.

Не поширюйтеся про факт розмови та його зміст. Максимально обмежте кількість людей, що володіють інформацією.

При наявності автоматичного визначника номера запишіть певний номер, що дозволить уникнути його втрати.

При відсутності визначника номера після закінчення розмови не кладіть трубку на важелі телефону і негайно, використовуючи інший телефон, повідомте про факт дзвінка в правоохоронні органи!

У разі якщо ви виявили саморобний вибуховий пристрій, гранату чи снаряд, дотримуйтеся декількох правил, щоб вберегти себе на оточуючих вас людей:

Не підходьте близько і не дозволяйте іншим людям торкатися до предмету;

Негайно повідомте про знахідку в міліцію;

Не чіпайте, не розкривайте і не переміщуйте знахідку;

Запам'ятайте всі подробиці пов'язані з моментом виявлення предмета;

Дочекайтеся прибуття оперативних служб.

Ознаками вибухового пристрою можуть бути:

Натягнутий дріт, шнур і т. д.;

Провід або ізоляційна стрічка невідомого призначення;

Забуті та залишені речі виявлені у машині, в під'їзді, біля дверей квартири, в громадському транспорті, у місцях скупчення людей.

Пам’ятайте, завдяки спільним зусиллям правоохоронців і громадян, ми зможемо не допустити будь-яких проявів терористичних актів на території нашого міста та області!».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів