Львівська облдержадміністрація закликає припинити спалювання соломи та обжинків

14:12 13 серпня 2015 р.

Фото до новини


Фото: зі сторінки Львівського обласного управління ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»

Вогонь знищив на теренах області25 тонн сіна

Департамент екології ЛОДА закликає в опублікованому сьогодні, 13 серпня, зверненні до мешканців Львівщини:

«При спалюванні соломи та пожнивних решток в умовах низької вологості ґрунту згоряє не лише рослинна органіка, а й гумус – найбільш родючий поверхневий шар грунту, внаслідок чого знижується його мікробіологічна активність. Це негативно позначається на родючості грунту.

Аби запобігти негативним процесам департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає мешканців області не спалювати солому, стерню та обжинки. 

При спалюванні стерні озимої пшениці на одному гектарі знищується така кількість органічної речовини, яку можна компенсувати лише внесенням 40 т/га гною.

При спалюванні 40-50 ц стерні і соломи з гектара втрачається до 20-25 кг азоту і 15001700 кг вуглецю, різко погіршуються воднофізичні властивості грунту. Встановлено, що солома згорає на одному квадратному метрі за 30-40 °С, при цьому температура на поверхні ґрунту під час горіння може досягати 360 °С, на глибині 5 см – близько 50 °С. 

Вигорання органічної речовини ґрунту відбувається в шарі 0-5 см, а втрати води – в шарі 0-10 см. Це, без сумніву, негативно позначається на родючості грунту, оскільки на утворення 1 см його родючого шару необхідно близько 100 років.

Окрім того, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кілограмів мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

У вогні згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які спричиняють людям серйозні проблеми зі здоров’ям. Йдеться про подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, головний біль

А ще ці хімікати можуть викликати ракові захворювання. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатний протистояти мікробам, особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму. Варто також знати, що при спалюванні сухої рослинності та її залишків знищуються безхребетні тварини, які знаходять там своє укриття.

Багато видів птахів влаштовують гнізда на землі, через що теж потерпають від випалювання сухої рослинності та її залишків. Знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання.

Але найголовніше – спалювання сухої рослинності призводить до некерованих надзвичайних ситуацій. Виникає, наприклад, небезпека лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками. Слід пам'ятати, що кожен акт підпалу – це злочин проти природи».

Це звернення передали  сьогодні, 13 серпня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації. Натомість Львівське обласне управління Державної служби з надзвичайних ситуцій розповіло в четвер:

У департаменті з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації

«Вогонь знищив у Львівській області 25 тонн сіна. Зокрема, 12 серпня о 23:34 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в селі Роятин Сокальського району. Там вогнем знищено піднавіс розміром 5х4 м та 5 тонн сіна.

Також 13 серпня о 00:07 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в селі Миколаїв Радехівського району в дерев’яному піднавісі з сіном, розміром 10х5 м. Там вогнем знищено 20 тонн сіна.

На даній пожежі врятовано дві сусідні будівлі. Пожежу ліквідовано о 01:21. Причини пожежі встановлюються. Постраждалих немає».

Про це повідомили сьогодні, 13 серпня, на сторінці Львівського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуцій в інтернет-мережі «Facebook».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів