Львівська міськрада застерігає від придбання квартир у нелегальній багатоповерхівці

17:48 11 вересня 2019 р.


Фото: Zaxid.net

Аби вберегтися від придбання квартир у забудовників, які ведуть незаконну діяльність, варто користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.

Про це повідомили в середу, 11 вересня, у Львівській міськраді, де також розповіли: «29 березня 2019 року Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Інспекції ДАБК у Львові, зобов’язавши Громадську організацію «Наше ідеальне місто» власним коштом знести самочинно збудований багатоквартирний житловий будинок на вулиці Варшавській, 22. Проте, підставою для закриття провадження у справі стало незаконно зареєстроване право власності на квартири».

«Відтак, 9 серпня 2019 року Верховним Судом відкрито касаційне провадження. Станом на сьогодні, рішення не прийнято», – поінформували також у міськраді.
Директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич зазначила: «На Варшавській, 22 ми маємо будівництво на ділянці, яка не була відведена для цієї мети. Договір оренди завершився у 2018 році, і забудовник не звертався до нас за отриманням містобудівних умов та обмежень. Тобто ми маємо будинок, збудований без жодного дозвільного документу. Саме тому невідомо про якість виконання робіт та про відповідність державним будівельним нормам і правилам».

Гелена Пайонкевич розповіла також: «Зараз ми маємо будинок, який не введено в експлуатацію, але найгірше – маємо людський фактор, коли тим чи іншим способом, шляхом неоднозначних дій реєстраторів, зареєстровано право власності й квартири продані людям. Факт незаконності дій реєстраторів встановлений окремою ухвалою».

«Коли Апеляційний суд закривав провадження у справі про аналіз реєстрації права власності, то було встановлено низку порушень і скеровано матеріали в Генеральну прокуратуру для вирішення питання про притягнення до відповідальності людей, які реєстрували право власності. Якщо керуватись винятково юридичними нормами, то такі будинки однозначно підлягають знесенню, оскільки невідомо, чи вони взагалі можуть існувати у такому вигляді», – поінформувала також директорка юридичного департаменту ЛМР.

Гелена Пайонкевич також повідомила: «Є 15 квартир у будинку, які вже були продані людям, і які не пов’язані із забудовником. Відтак, ми чекаємо на рішення суду, і в подальшому будемо приймати рішення щодо долі цього об’єкта».

Керівник юридичного відділу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Львова Святослав Кіндратів розповів: «З 2017 року ми проводимо ефективну боротьбу за даним об’єктом будівництва. Ще на етапі будівництва першого поверху ми видали припис замовнику про припинення будівельних робіт на цьому об’єкті. Проте, всупереч виданим припасам та накладеним штрафам за правопорушення сервісної діяльності, цей будинок продовжували будувати. Ми звернулися до суду про знесення об’єкта, поки що є рішення Львівського апеляційного суду, у зв’язку з тим, що було незаконно зареєстровано право власності нових власників квартир у будинку».

«Власники квартир зараз активно звертаються до правоохоронних органів, з метою відновлення справедливості, оскільки вони інвестували чималі кошти в цей будинок. Зараз варто звернути увагу правоохоронних органів, адже будинок було збудовано без належних документів», – зазначив Святослав Кіндратів.

Виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк зауважив: «Насправді ми маємо тут продовження проблеми незаконних забудов у Львові. Я би не називав тих людей, які мають дотичність до створення цього незаконного об’єкту, забудовниками. Адже це – люди, які однозначно порушують законодавство і, шляхом шахрайських дій, роблять біду як собі, так і тим, хто купує ці квартири. Насправді, це не перший об’єкт у місті».

«Відтак, 2 серпня 2019 року Інспекцією подано касаційну скаргу, щодо скасування постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду та передачі справи до цього ж суду для продовження розгляду по суті. 9 серпня Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрито касаційне провадження. Станом на сьогодні, рішення не прийнято», – поінформували також у ЛМР.
«Щоб вберегтися від придбання квартир у забудовників, які ведуть незаконну діяльність, варто користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва», – повідомили також у ЛМР.

dailylviv.com

До теми

10:18 18 серпня 2022 р.

Сьогодні Львів попрощається з Героями Іваном Тимцівим та Олегом Станьком

18 серпня Львів попрощається з Героями Іваном Тимцівим та Олегом Станьком, які загинули у боротьбі з російськими загарбниками. Чин похорону розпочнеться об 11.00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Мерія закликає долучитись до церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу