Львівська міськрада обіцяє частково відшкодовувати «енергозберігаючі кредити»

12:17 3 квітня 2015 р.


Фото: lvivexpres.com

Як повідомили в п’ятницю «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, ЛМР затвердила ухвалою сесії «Програму відшкодування частини кредитних коштів, отриманих ОСББ та ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у Львові на 2015-2018 рр..».

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 3 квітня, «Щоденному Львову», 

«Мерія відшкодовуватиме частину кредитних коштів для впровадження енергозберігаючих заходів у будинках ОСББ. Львівська міська рада ухвалою сесії затвердила «Програму відшкодування частини кредитних коштів, отриманих ОСББ та ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у Львові на 2015-2018 рр..».

Метою Програми є створення механізму стимулювання довгострокових і сталих джерел комерційного фінансування таких заходів та фінансового заохочення створення ОСББ. Міська Програма пропонує дієвий та прозорий механізм підтримки з міського бюджету  впровадження енергоефективних заходів у житлових будівлях, в яких створено та діє ОСББ.

Програмою передбачено здійснення відшкодування частини суми кредитних коштів (до 30% від розміру кредитних коштів, але не більше 100 тис грн.) отриманих ОСББ (ЖБК) у банках на впровадження заходів з енергозбереження, а саме:

модернізацію та утеплення стін фасаду;

модернізацію, реконструкцію і ремонт покрівель, дахового перекриття;

реконструкцію, ремонт і модернізацію усіх інженерних мереж та обладнання в будинку;

встановлення приладів погодного регулювання подачі теплоносія;

утеплення під’їздів (встановлення та заміну вікон, вхідних дверей);

модернізацію систем освітлення під`їздів;

модернізацію систем вентиляції;

встановлення обладнання з використання альтернативних до газу джерел енергії для потреб будинку;

інші роботи з модернізації, ремонту і реконструкції багатоквартирного будинку.

Відшкодування з міського бюджету відбуватиметься за фактом отримання ОСББ (ЖБК) кредитних коштів та стовідсоткового завершення робіт з термомодернізації будинку, на підставі договору про співпрацю між розпорядником коштів міського бюджету (департаментом житлового господарства та інфраструктури) та фінансово-кредитною установою (банком, кредитною спілкою). У відділі супроводу ОСББ Львівської міської ради зазначають також:

«Сьогодні всі починають усвідомлювати, що держава переходить до ринкових цін на енергетичні ресурси. Відступати нікуди.

Необхідно вчитися бути відповідальними.  Вибору майже не залишилося: або ми продовжуємо платити за «обігрів космосу» теплом з наших домівок, або об’єднуємось та розпочинаємо негайну термомодернізацію багатоповерхівок.

Для того, щоб отримати можливість впроваджувати енергозберігаючі заходи у будинку, треба навчитися діяти спільно та приймати рішення разом із сусідами. Таку можливість з реалізації спільної відповідальності за будинок надає мешканцям об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)».

Як додали у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, станом на сьогоднішній день, саме ОСББ є найбільш готовим сегментом серед співвласників багатоквартирних будинків для впровадження заходів з термомодернізації, адже має статус окремої юридичної особи, печатку, банківський рахунок та здатне укладати цивільно-правові угоди.  З метою реалізації положень Програми, департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради запрошує до співпраці  фінансово-кредитні установи міста (банки та кредитні спілки), котрі мають кредитні продукти  для впровадження  енергоефективних заходів в будівлях  ОСББ (ЖБК). 

Пропозиції необхідно надсилати у письмовій формі. Більш детальну інформацію щодо цього можна отримати у відділі супроводу ОСББ департаменту житлового господарства та інфраструктури (пл.Ринок, 1, каб.107, тел. 2975-995)».

dailylviv.com

До теми

22:04 8 травня 2021 р.

Поїздки в ЄС: названо терміни запуску COVID-паспортів

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен назвала терміни запуску системи сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної інфекції. Система може заробити в Євросоюзі вже в червні.

Рубрика: Ситуації

21:39 8 травня 2021 р.

70 ретроавтомобілів проїхали Львівщиною 140 кілометрів (фото, відео)

70 автомобілів, яким більше 30 років, проїхали дорогами Львівщини. Протяжність маршруту 140 кілометрів. На ретропробіг з'їхалися екіпажі не лише з Львіщини, але й інших областей України, зокрема, Волині, Рівненщини, Київщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу