Львівська міська рада застерігає – горіння сухої трави загрожує здоров’ю людей (відео)

11:32 12 березня 2015 р.


Фото: gazeta.lviv.ua

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, учора, 11 березня, на території міста зафіксовано п’ять подій, пов’язаних із пожежами у природних екосистемах.

«Міська рада застерігає: горіння сухої трави загрожує здоров’ю людей», – повідомили сьогодні, 12 березня, «Щоденному Львову», в прес-службі ЛМР, конкретизуючи при цьому: 

«Учора на території міста зафіксовано п’ять подій, пов’язаних із пожежами у природних екосистемах. Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР застерігає, що спалювання сухої трави і листя загрожує виникненням масштабних пожеж в лісах і населених пунктах, небезпечних для здоров'я людей, особливо для тих, хто має серцеві та алергічні захворювання і проблеми з дихальними шляхами. 

11 березня у Львові трапилось п’ять подій, пов’язаних із пожежами у природних екосистемах:

на вулиці Стрийська, 103 горіла суха трава на ділянці, площею 250 кв. м;

на вулиці Єрошенка, 34 горіла суха трава на ділянці, площею 900 кв. м;

на вулиці Новознесенська, б/н на відкритій території вогонь знищив суху траву окремими осередками на площі 50 кв. м;

на вулиці Стрийська, 193 виявили горіння сухої трави на ділянці, площею 300 кв. м;

на вулиці Білогорща, б/н горіла суха трава на ділянці, площею 400 кв. м.

Якщо ви опинилися в осередку пожежі:

не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте лінію вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом (при можливості мокрим або з натуральних матеріалів); 

з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню; 

якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої мокрої тканини; 

гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом;

будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть завалитися та травмувати вас; 

під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу; 

особливо будьте обережні у місцях торфяних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви і провали, тому пересувайтеся, за можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів; 

після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі. 

Натомість у прес-службі Львівської облдержадміністрації повідомили вчора, 11 березня: 

«Понад 106 гектарів землі на Львівщині уражені пожежами внаслідок випалювання сухої рослинності. Про це сьогодні, 11 березня, на круглому столі з питань обговорення проблеми випалювання рослинності та її залишків, повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту Олексій Титаренко.

За його словами, на сьогодні надзвичайники зафіксували 291 пожежу. Проте минулоріч, станом на перше травня, зареєстровано всього 132 підпали, що пошкодили лише 66 га території.

На думку Олексія Титаренка, для зменшення кількості підпалів слід залучати до роз’яснювальної роботи голів та депутатів сільських, селищних рад. Щоб вони доносили інформацію про неприпустимість спалення рослинності, адже це шкодить довкіллю та нищить фауну».

Як інформував «ЩЛ», учора в 11-ти районах і двох містах Львівщини ліквідували 53 пожежі трави.


Відео: tvzikua

dailylviv.com

До теми

13:26 2 березня 2021 р.

У Львівській МТГ ловитимуть безпритульних собак

У ЛКП «Лев» зазначають, що бригада ловців здійснює виїзди в населені пункти міської територіальної громади щосереди та щосуботи, в інші дні тижня — в райони міста Львова.

Рубрика: Ситуації

09:35 2 березня 2021 р.

Один тиждень на усунення критичних вибоїн: поліція попередила дорожників

Учора усі дорожні організації міста та області отримали попередження від відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Львівської області про усунення критичних вибоїн, що утворилися після зими. Дорожні організації мають на це один тиждень.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу