Львів знову дезинфікують. Експерти у світі вважають це шкідливим марнотратством
21:57 26 червня 2020 р.
У Львові продовжують щоденні заходи із дезінфікування під'їздів, громадського транспорту, миття доріг і тротуарів, та дезінфікування дитячих майданчиків.
Про це повідомила Юлія Велігура, заступник директора ЛКП "Старий Львів",. інформує пресслужба ЛМР.
"Зараз у нас на обслуговуванні 842 будинки. До нового року у нас було 342 своїх будинки, а з початку року, коли розпочався процес укрупнення ЛКП, до нас поприєднували ще 500 будинків.
Відповідно ми розробили графік проведення робіт з дезінфекції, і цей графік подали в Галицьку РА.
Що входить у дезінфікацію будинків? Найперше протираємо двері і дверні ручки, протираємо сходові перила. Миємо сходи з поручнями і балясинами.
Окрім того, що наші хлопці ходять і дезінфікують за допомогою відповідних оприскувачів, які спеціально для цього закупили, дівчата додатково хлорним розчином протирають підвіконники, елементи над брамами. Також проводиться періодичне миття вікон.
Дезінфекцію у під'їздах будинків проводимо щоденно, з часу карантину. Насправді розуміємо важливість цих робіт. У нас є мешканці, які звертаються і просять ще раз, повторно, впродовж дня провести дезінфікацію. Бачимо, що мешканці, особливо старшого віку, хвилюються і переживають, щоб не інфікуватися. Тому, зрозуміло, що триватимуть такі роботи до офіційного завершення карантинних заходів", — розповіла Юлія Велігура, заступник директора ЛКП «Старий Львів».
За її словами, з огляду на велику кількість будинків, які знаходяться на обслуговуванні ЛКП "Старий Львів", дезінфікування у будинках проводиться впродовж цілого дня — до і після обіду. Також працівники ЛКП щоденного дезінфікують дитячі майданчики. Їх на обслуговуванні у ЛКП є 8. А також щоранку миють тротуари.
"Всесвітня організація охорони здоров'я, відповідаючи на сайті на запитання щодо місць, які потребують дезінфекції, зазначає: "У таких відкритих просторах, як вулиці або відкриті ринкові місця, не рекомендується масштабне обприскування або фумігація проти вірусу COVID-19 або інших збудників хвороб. Вулиці та тротуари не вважаються шляхами зараження COVID-19. Обприскування дезінфікуючими засобами, навіть на відкритому повітрі, може бути шкідливим для здоров'я людей та спричинити подразнення чи пошкодження очей, дихання чи шкіри".
The New York Times у публікації "Чи вбиває широка дезінфекція коронавірус? Питання для обговорень" наводить оцінки профільних експертів та науковців щодо доцільності розпилювання дезінфікуючих засобів на вулицях.
Так, директор Центру досліджень інфекційних захворювань і політики університету Міннесоти Майкл Остерхольм вважає, що "немає жодних наукових підстав для всіх цих програм з розпилення ... У кращому випадку це марнотратно, а в гіршому ми просто викидаємо дезінфікуючі розчини у середовище". На його думку, такі заходи вживаються тільки для заспокоєння людей – громадяни бачать, що влада піклується про їхній захист.
Центр із контролю та профілактики захворювань США на власному сайті зазначає, що "передача нового коронавірусу людям з поверхні, зараженої вірусом, не задокументована".
Вища рада з охорони громадського здоров'я Франції не рекомендує громадам профілактичне розпилювання хлормістких речовин, оскільки це негативно впливає на екологію та може призвести до забруднення річок та озер,"- про це пише Українська правда.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook