Львів замкнув п'ятірку в рейтингу найкомфортніших міст в Україні

14:20 2 січня 2017 р.

Фото до новини


Фото: segodnya.ua

У київському часописі склали рейтинг міст нашої країни за комфортом життя.

У лідерах опинилися Вінниця і Харків, а в аутсайдерах – Запоріжжя і Кропивницький. Рейтинг склали по результатам опитування сайту безкоштовних оголошень «olx.ua». 

Всього опитали 33 тисяч українців. Вони ставили бали за десятьма критеріями: чистота міста, зручність транспортної інфраструктури, робота комунальних служб, доброзичливість жителів, вартість життя.

Максимальна кількість очок, які могли набрати те чи інше місто, обмежувалося 70. Вищий бал жодне місто не отримало.

Ближче всіх до максимального показника наблизилася Вінниця, набравши 50 балів. Це місто стало кращим в шести категоріях. Його вважають найчистішим в країні, а вінничан – найбільш чуйними.

«Срібло» отримав Луцьк з кращою спортивною і розважальною інфраструктурою. На третьому місці – Харків. Замкнули п'ятірку Рівне та Львів.

Серед аутсайдерів рейтингу – Запоріжжя з поганою екологією й Дніпро, де українців не влаштовує дефіцит спортивних і культурних закладів. Третє місце з кінця поділили Житомир і Херсон. Там відзначені проблеми з екологією, безпекою та інфраструктурою.

Найгірше до сусідів відносяться в Житомирі та Івано-Франківську – вони стали одними з найбільш недружніх. Найбруднішими містами українці назвали Херсон і Миколаїв. Разом з тим краща інфраструктура для дітей – у Вінниці та Харкові, а найбезпечнішим визнали Чернівці. 

Рейтинг не залежить від середньої зарплати в регіоні. Київ, де традиційно найвищі зарплати, виявився на дев’ятій позиції. Хоча середній оклад в столиці майже вдвічі вищий, аніж у Вінниці – 8751 гривень проти 4379 гривень.

При цьому перша трійка за цим показником серйозно поступається головним аутсайдерам: якщо в Запоріжжі отримують в середньому 5,3 тисячі гривень, то в Тернополі 3,7 тисячі.

Економіст Олександр Охріменко вважає, що позначається ситуація з інфраструктурою і засобами, які на неї витрачаються: «Тут однозначно виграють невеликі міста, що видно на прикладі Вінниці, де за інфраструктурою просто легше стежити. Той же Київ у цьому плані сильно роздутий, та ще й поділений на два береги».

Про це повідомили сьогодні, 2 січня, в київському часописі «Сегодня».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів