Львів може залишитися без тепла й води, – депутат

13:30 11 вересня 2019 р.


Фото: lvivrada.gov.ua

Заступник голови інженерної комісії ЛМР попередив: «Через неефективну роботу комунальних підприємств опалювальний сезон у Львові під загрозою зриву».

Про це повідомили на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради, де також розповіли: «Місто може залишитися й без води. Заступник голови інженерної комісії ЛМР Віталій Свінціцький заявив про це за результатами засідання комісії».

«Як зазначив депутат, лише на оплату роботи працівників «Львівтеплоенерго», «Залізничнетеплоенерго» і «Львівводоканалу» у жовтні, листопаді і грудні потрібно 155 мільйонів гривень. Якщо врахувати електроенергію та інші видатки, то сума зростає до 164 мільйонів гривень. Ці кошти наразі не передбачені у бюджеті. Відтак, як попередила заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, опалювальний сезон у Львові під загрозою», – поінформували також на порталі депутатів.

Віталій Свінціцький розповів також: «Це вже традиція – раз на кілька місяців депутатів просять перевести величезні кошти на потреби комунальних підприємств, які не здатні заробити навіть на зарплату своїм працівникам. Це перший показник, що комунальні монополісти працюють не ефективно, відсутній якісний менеджмент, нема правильних управлінських рішень для розвитку підприємств».

«Особливо депутата обурила ситуація на «Львівводоканалі». За словами керівника підприємства, операційні видатки через прориви і втрати води за півтора року сягнули 19 мільйонів гривень. На заміну двох критичних водогонів потрібно 360 мільйонів гривень, на оновлення 80-90% водогонів – понад 1,1 мільярда гривень. Інакше постійні прориви можуть призвести до колапсу і залишити місто без води», – повідомили також на порталі депутатів.

Заступник голови інженерної комісії ЛМР нагадав: «Ще навесні ми пропонували максимально закільцювати водогони, аби убезпечити місто від раптового «зневоднення» через аварію на якомусь із водогонів, і наголошували на необхідності впроваджувати енергоефективні технології. Натомість нас просять виділити фантастичну суму на заміну двох водогонів, які обслуговують лише частину Львова, хоча, очевидно, що в бюджеті таких грошей нема.

«На засідання комісії принесли презентацію розвитку підприємства під гучною назвою «конкретні рішення». У ній – гарні кольорові графіки, але не вказано термінів, послідовності дій, ймовірних джерел фінансування. Керівництво не пропонує жодних реальних і конструктивних варіантів, як вигрібати з цієї ями. А лише сподівається на позики, які потім повертатимуться із бюджету міста, і підняття тарифів, які можуть виявитися непосильними для містян», – заявив Віталій Свінціцький.

«Відтак, він запропонував розібрати одну велику проблему на окремі складові і поступово вирішувати – системно і детально при максимальній співпраці підприємства з депутатами», – поінформували також на порталі депутатів.

Депутат резюмував: «Десятиліттями «водна» господарка Львова занепадала. Але ми не досягнемо жодного результату, якщо процес виведення її з кризи зведеться до епізодичних, точкових, але дуже дорогих оновлень. Це лише витягуватиме гроші із бюджету, але загалом не вирішить проблеми».

dailylviv.com

До теми

22:09 4 серпня 2021 р.

Зі Львова до Херсона завтра поїде додатковий потяг, збільшено кількість вагонів на маршруті Київ- Відень

Зважаючи на пікову сезонну популярність маршрутів до курортів під час літніх перевезень, Укрзалізниця призначила додатковий поїзд у південному напрямку та збільшує кількість вагонів на наявних рейсах у західному напрямку.

Рубрика: Ситуації

12:33 4 серпня 2021 р.

Гаряче літо. Аналізи, які бажано здати після відпустки

Розслаблююча атмосфера літньої відпустки прекрасно налаштовує на романтичний лад. Тому багато відпускників, які не мають постійного статевого партнера, заводять короткі та яскраві курортні романи.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу