Лабораторії під час Грибовицької пожежі не працювали консолідовано, – лікар

19:52 15 червня 2016 р.

Працівники різних лабораторій дотримуються корпоративної етики та не втручаються в роботу один одного

У Львівській області діє 26 сертифікованих лабораторій, які мають право здійснювати моніторинг повітря, вод та ґрунтів. Проте кожна з них працює згідно з документацією, затвердженою вищестоящими організаціями. І будь- яка ініціатива, яка виходитиме за межі цих документів, може коштувати лабораторіям неприємностей від прокуратури.

Про це сьогодні, 15 червня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему:
«Повітря, вода і земля у Львові: вплив Грибовицького сміттєзвалища», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив лікар-радіолог санітарно-гігієнічної лабораторії Львівського відокремленого підрозділу ДУ «Лабораторний центр на залізничному транспорті» Держсанепідслужби України» Валерій Литюк.

Він спробував пояснити, чому в нас стільки лабораторій, а населення дотепер не знає, чим дихає, яку воду п’є та чи варто в паніці вивозити дітей з міста через катастрофу з Грибовицьким сміттєзвалищем.
- Не було створено спільного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, який би нас під’єднав. А самим кидатися і наступати на п’яти колегам – було би неколегіально, - коментує участь різних відомчих лабораторій у дослідженнях наслідків Грибовицького сміиттєзвалища Валерій Литюк.

За його словами, під час відвідування курсів з підвищення кваліфікації, спеціалістам з цивільного захисту читали лекцію про оповіщення населення.

- І я спитав: чому люди, які отримують за це зарплату і, які повинні зібрати всю інформацію про ситуацію, обробити та оповістити населення, не роблять цього. А мені відповіли: ми вам розповідаємо як має бути, а чому так не є, то вже не наше питання, - переказує розмову лікар-радіолог.

Він також зауважив, що крім корпоративної етики, ті лабораторії, які втручаються зі своїми дослідженнями туди, куди їх не просять, стримує ізаконодавство.

- Навіть наші рекомендації загрожують нам постановами від прокуратури, - зізнався Валерій Литюк.

За словами лікаря, під час Ожидівської трагедії штаб з надзвичайних ситуацій прийняв рішення залучити до роботи кілька лабораторій. І тоді всі  санітарні лікарі проводили дослідження та розмовляли з місцевим населенням.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:00 16 квітня 2021 р.

Карантин у Львові продовжили ще на два тижні

Карантин у Львові продовжили ще на 2 тижні, однак – із низкою часткових послаблень. Так, за умови дотримання обмежень, уже з понеділка відновлять роботу непродуктові ринки і початкові класи шкіл, запрацюють літні майданчики та тераси закладів громадського харчування. Порушників одразу ж каратимуть закриттям.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу