Комп’ютерний вірус атакував в Україні десятки установ і компаній

16:45 27 червня 2017 р.


Фото: hromadske.ua

У Національному банку України назвали сьогоднішню хакерську атаку найбільшою.

Сьогодні, 27 червня, невідомий комп'ютерний вірус-вимагач, схожий на «WannaCry» атакував десятки установ і компаній. Зокрема, в Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.

Спочатку про хакерську атаку повідомили в «Укрпошті» та «Ощадбанку». Згодом про атаки почали повідомляти приватні компанії.

16:30. Кібератака торкнулася кримськотатарського телеканалу «ATR». 

16:28. Чорнобильська АЕС піддалася вірусу. Як повідомили «Громадському телебаченню» у прес-службі ЧАЕС, сервери наразі не працюють. 

16:16. «Нова пошта» повідомила, що не братиме гроші за зберігання посилок сьогодні. Раніше у компанії також повідомили про атаку. 

16:10. Усі системи навігації працюють в штатному режимі. Кібератака не вплинула на системи аеронавігації, відключені лише внутрішні робочі системи, які не впливають на обслуговування польотів. Про це «Інтерфакс-Україна» повідомили у держпідприємстві «Украерорух». Також зазначається, що станом на 16:00 столичні аеропорти «Бориспіль» та «Київ» (Жуляни), а також «Укрзалізниця» працюють у штатному режимі.

16:06. Радіо «Ера-Fm» також був атаковане. Як повідомив «Громадському телебаченню» співробітник радіостанції, «лягли» усі комп'ютери на Windows. Сервери на «Linux працюють», ефір також працює.

15:59. Кібератаці піддалася фармацевтична корпорація «Артеріум». «У нас кібератака на компанію. Всі комп'ютери «полетіли», — повідомили УНІАН в компанії.

15:57. Глава Кіберполіції Сергій Демедюк повідомив «Громадському телебаченню», що спеціалісти служби працюють за місцями викликів.

15:56. Як повідомили у приватному центрі аналізу і протидії кіберзагрозам, заснований колишніми співробітниками Держспецзв'язку «CyS Centrum», це не вірус-вимагач «WannaCry», який раніше атакував десятки компаній по всьому світу. 

15:46. «Ощадбанк» повідомив, що у зв’язку з атакою, на виконання регламентів безпеки та захисту інформації будуть «обмежений функціонал послуг,  що надаються клієнтам». Водночас, мобайл-банкінг Ощад 24/7,  а також операції з картками працюють в нормальному режимі.

15:33. Аеропорт «Бориспіль» у Києві повідомив про можливі затримки рейсу. За словами заступника директора аеропорту Євгена Дихне, наразі не працює табло. 

15:32. Чорноморська ТРК також піддалася атаці, повідомив журналіст та продюсер телеканалу Олександр Янковський. 

15:32. «Приватбанк» не став об'єктом хакерської атаки. У цій установі «Громадському телебаченню» повідомили, що всі системи наразі працюють. 

15:27. Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко повідомив про атаку на Кабінет міністрів України.

15:22. Під атаку потрапили мобільні оператори «Київстар» та «Lifecell». 

15:20. «Укртелеком» заявив, що попри атаку, провайдер надає інтернет-послуги. «А ось комп'ютерні системи, які супроводжують колл-центри та центрів обслуговування абонентів, на жаль, не працюють», — написав представник компанії Михайло Шуранов.

15:15. Атакований метрополітен Києва. Не можна розраховуватися банківськими картами, але працює «безконтакт». 

15:10. «Український медіахолдинг» атакований. Повідомляється, що не працює сайт «Комсомольской правды».  Також зупинив роботу «24 канал». 

15:09. Магазини «Епіцентр» не працюють через злам системи. 

15:00. Російська державна нафтогазова компанія «Роснефть» повідомила про потужну хакерську атаку на свої сервери. Чи однакові це віруси, точно невідомо. 

14.57. Про хакерську атаку повідомив телеканал «Інтер» та журнал «Кореспондент». Також не працює система «Кредобанку». 

14:37. Кібератаці піддалися і недержавні організації. Зокрема, вірус атакував компанію «Нова пошта».

14:37. Повідомляється, що не працюють сайти ряду ЗМІ, а також заправки мережі «Кло». 

4:36. Операторка служби «Приватбанку» повідомила про те, що наразі усі грошові операції виконуються в звичайному режимі. Комп'ютери співробітників також працюють.

14:30. За даними «Громадського телебачення», атакована «Укрзалізниця».

14:26. Як повідомив «Громадському телебаченню» в.о. гендиректора «Укрпошти» Ігор Смілянський, наразі підприємство працює зі Службою безпеки, аби мінімізувати наслідки атаки. «Все що можна робити в паперовому варіанті також робимо. Ну і вживаємо план заходів які розробили спільно з Міністерством та СБУ за часи останньої хакерської атаки. Про прогнози говорити поки що зарано. Треба мінімізувати наслідки якомога швидше», — сказав він. «У результаті таких кібератак ці банки мають складності з обслуговуванням клієнтів та здійсненням банківських операцій», – йдеться у повідомленні НБУ. 

13:45. Хакерській атаці піддалися системи «Київенерго». Як повідомляє «Інтерфакс», «проблеми відчуло і «Укренерго»». «Ми зазнали хакерської атаки. Дві години тому змушені були вимкнути всі комп'ютери, очікуємо дозволу на включення від служби безпеки», – сказали у прес-службі.

Зазначимо, що «Київенерго» експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі. Також не працює сайт компанії ДТЕК. 

Про це повідомило сьогодні, 27 червня, «Громадське телебачення».

DailyLviv.com

57 російських дронів вдарили на 13-ти локаціях

Львівщина оплакує вісьомох Героїв. Серед них - уроженці Харківщини, Донеччини та Бразилії

Дрони влучилм у «Грозний Сіті» у Чечні

Росіяни вбили 12-річного хлопчика на Дніпропетровщині

Ранковий графік електропостачання від Львівобленерго на 5 грудня

Херсонську ТЕЦ майже знищено

Наглядова рада «Укренерго» створила комітет для боротьби з корупцією

Два ракетоносії РФ з ракетами «Калібр» вийшли в Чорне море

Укренерго попередило про відключення світла 5 грудня

Прорвало тепломережу під дорогою у Львові. Будинки не матимуть тепла та гарячої води, а дорога - однієї смуги

У Львові готують до відкриття Почесне Консульство Мексики. Хто очолить

Сьогодні після 17.30 графік вимкнень електроенергії на Львівщині не діятиме

Три підгрупи споживачів на Львівщині поза графіком вимкнень електроенергії 5 грудня

Юрій Бондаренко, Андрій Криницький та Луіс Феліпе Віейра Толедо Порто боронили Україну від російських окупантів

У Львові архітекторів і проєктантів не лякає абревіатура ЮНЕСКО

Чотириста пасажирів помістяться у двох трамваях зі Швейцарії, що прибули до Львова

Віднині підприємства можуть бронювати співробітників без обмежень за кількістю. Нові правила

Вітаміни для блискучої шерсті: що насправді працює, а що — маркетинг

На головному залізничному вокзалі Львова потяг травмував людину

Де знайти великий вибір препаратів в одному місці: переваги АДД

Ісландський мох на Львівщині хочуть включити до переліку рідкісних рослин і таких, що зникають

Німеччина надає додаткові 100 млн євро на підтримку енергетики України

Громадяни дев’яти країн ЄС вважають високим ризик війни між їхньою державою та РФ

Макрон очікує, що Китай підтримає зусилля щодо перемир’я в Україні

У переддень св. Миколая сонце на Львівщині прогріє повітря до 11° тепла

У Польщі українців, які поцікавилися кулінарними уподобаннями міністра, звинуватили у шпигунстві

У КНДР виявили табори, де «перевиховують» українських дітей із ТОТ

З шостої спроби продали спецдозвіл на газове родовище на Львівщині. Хто купив і куди підуть кошти

На Львівщині від наїзду автомобіля загинула літня жінка

На Львівщині галузь молочного скотарства демонструє тенденцію до зростання

Вижив на фронті. Убили у Львові під час перевірки документів

З будинку, поруйнованому російським обстрілом, демонтують усі цінні історичні елементи

РФ готує нові інформаційні операції проти України. Переконуватимуть капітулювати

У Львові японці збудують перший в Україні будинок для онкопацієнтів

США тиснуть на Грецію щодо участі у програмі PURL

Світла стане ще більше. П'ять груп споживачів на Львівщині матимуть безперервно електроенергію

У Львові відбудеться різдвяний «Забіг Звіздарів»

Трамп розмовами з Путіним задоволений

Назарій-Гліб Нагірняк, Володимир Грицик, Юрій Царіков. Прощання

У ніч на 5 грудня українці спостерігатимуть Холодний супермісяць