Клаптикове утеплення руйнує будинок, – експерт у Львові

19:37 8 листопада 2016 р.

Сьогодні є різні види кредитування енергоощадних програм. Але є речі, на які держава нізащо грошей не дасть.

Про це сьогодні, під час тренінгу для ЗМІ на тему: «ЗМІ про енергоефективність: актуально, об'єктивно, мотиваційно», який відбувся у Львові, сказав заступник директора департаменту, начальник управління державної експертизи департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Роман Марецький.

- Наприклад, як ми бачимо зараз, роблять клаптикове утеплення. Воно не відповідає ДБН, порушуються термічні режими цієї будівлі, тому що температурні режими в різних квартирах стають різними, через що виникають тріщини в стінах, грибки, йде руйнування будинку. Тому цього ми підтримувати не будемо, - зазначає Роман Марецький.

Однак кредит на утеплення всієї стіни будинку може отримати ОСББ.

- На даний час, згідно з постановою Кабміну № 1056, механізм компенсацій передбачає 20 відсотків відшкодування на придбання газових та електричних котлів для фізичних осіб або 35 відсотків для тих, хто має право на субсидії, 35 відсотків – для всіх фізичних осіб на енергоефективні заходи і 40-70 відсотків – для ОСББ та ЖБК на енергоефективні заходи, - пояснює він.

За словами експерта, мешканець індивідуального будинку може отримати відшкодування на встановлення вікон, дверей, радіаторів водяної системи опалення, утеплення стін, встановлення теплових насосів, сонячні колектори, регулятори тепла вентиляційного повітря. Для багатоповерхових будинків цей перелік більш широкий. І все воно описано у вищезгаданій постанові.

Крім того, він зазначив, що в кожній області та місті є свої програми підтримки енергоощадності. І Львівщина – лідер у цих програмах.dailylviv.com

До теми

12:33 4 серпня 2021 р.

Гаряче літо. Аналізи, які бажано здати після відпустки

Розслаблююча атмосфера літньої відпустки прекрасно налаштовує на романтичний лад. Тому багато відпускників, які не мають постійного статевого партнера, заводять короткі та яскраві курортні романи.

Рубрика: Ситуації

11:09 4 серпня 2021 р.

Іноземців штрафуватимуть за порушення правил перебування в Україні з 7 серпня

7 серпня набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2021 р. № 757 «Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2020 р. № 259».

Рубрика: Ситуації

10:58 4 серпня 2021 р.

Не всіх, хто перетне кордон в Україну з 5 серпня, зобов'яжуть до самоізоляції: 10 винятків з нових правил

Від обов'язкової самоізоляції звільняють осіб, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу