Керівництво Київської, Львівської і Чернівецької митниць блокувало експорт зерна

22:34 1 грудня 2022 р.

Фото до новини

СБУ викрила високопосадовців з митниці, які блокували вивезення українського зерна до ЄС.

Про це інформує СБУ, пише Dailylviv.com

На Київській, Львівській та Чернівецькій митницях заблоковано корупційну схему. 

Викрито керівництво відповідних регіональних митниць, яке організувало механізм незаконного одержання грошей за оформлення експортно-імпортних операцій.

За різні суми хабарів вони «гарантували» представникам агрокомпаній безперешкодне митне оформлення гуртових партій сільгосппродукції, яку експортували до країн Євросоюзу, зокрема українського зерна. 

Також учасники злочинного механізму вимагали гроші з підприємців, які ввозили в Україну іноземні товари широкого вжитку для подальшого продажу у торгових мережах нашої держави.

Щодня організатори схеми одержували «прибутки» у сотні тис. грн.

У разі відмови сплачувати «данину» – створювали штучні перешкоди під час проведення митних процедур і робили бюрократичні «відмови» у провезенні продукції.

Задокументовано факт вимагання грошей співробітником митниці у столичному регіоні. Серед іншого, він вимагав кошти у бізнесмена, який з початку повномасштабного вторгнення пішов на службу до ЗСУ і бере участь у бойових діях. Тож, аби його фірма працювала, він вимушений був взяти кілька днів відпустки, щоб заплатити хабар. 

Співробітники СБУ затримали чиновника «на гарячому» під час отримання всієї суми неправомірної вигоди. 

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру для нього та інших учасників оборудки.

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та роботи заступника начальника Чернівецької митниці, а також у посадовців митного поста «Городок» на Львівщині.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) ККУ триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушень і притягнення винних до відповідальності.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів