Керівник Львівського ОВК розповів про особливості цьогорічної призовної кампанії

19:25 18 березня 2015 р.


Фото: прес-служба Міністерства оборони України

Тимчасовий виконувач обов’язків обласного військового комісара Олександр Тіщенко запевнив у середу, що солдати-строковики в жодному разі не будуть проходити службу в зоні АТО.

Тимчасовий виконувач обов’язків Львівського обласного військового комісара, підполковник Олександр Тіщенко, розповів сьогодні, 18 березня, на брифінгу про такі особливості цьогорічної призовної кампанії:

«Комісії, створені для проведення весняного призову на Львівщині, запрацюють з 1 квітня. Їх діяльність триватиме два місяці. Військові комісаріати області, голови райдержадміністрацій вже отримали відповідні завдання щодо організації роботи.

Зважаючи на значне збільшення чисельності українського війська, процес призову громадян на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань України буде організований чітко та якісно. Місцева та державна влада надаватимуть максимальну підтримку

Призов нових строковиків дозволить нарешті звільнити в запас юнаків, які були призвані на строкову військову службу восени 2013 року. Крім того, відповідно до змін у законодавстві про строкову військову службу, призову підлягатимуть особи віком від 20 до 27 років. Раніше призовний вік строковиків був з 18 до 25 років.

Солдати-строковики у жодному разі не будуть проходити службу в АТО. Вони займатимуться, здебільшого, забезпеченням життєдіяльності підрозділів у пунктах постійної дислокації військових частин.

Також було наголошено, що «відкосити» від призову на строкову військову службу не вдасться. Було переглянуто склад лікарських комісій, здійснюється жорсткий антикорупційний контроль.

До того ж, розширено перелік осіб, з яких знімається обмеження щодо призову, зокрема, за станом здоров’я. Також підлягатимуть призову депутати районних та селищних рад, сироти. Окремо звернули увагу на тих, хто здійснює опіку, адже почастішали випадки спекуляцій та введення військкоматів в оману з цього питання.

Визначені й терміни служби. Для чоловіків із вищою освітою це 14 місяців. Решта служитимуть 1,5 роки.

На даний час розглядається й територіальний принцип комплектування військових частин. Тобто мешканці Галичини далі Західної України не служитимуть.

Усі призовники користуватимуться соціальними гарантіями та пільгами у відповідності до Законів України. Зокрема, тим особам, хто вже працював на час призову, має гарантовано зберегтися місце праці, не зважаючи на форму власності підприємства. 

До того ж, держава бере на себе зобов’язання із повного забезпечення строковиків обмундируванням, харчуванням. Отримуватимуть строковики майже 400 гривень щомісяця.

Молоді українці, які не служили строкову, але воюють зараз на сході у складі добровольчих підрозділів, і ймовірно підлягатимуть призову, мають надати у військовий комісаріат за місцем проживання витяг з наказу командира підрозділу, завірений підписом та печаткою. В такому випадку рішення буде приймати обласна призовна комісія».

Про це повідомили сьогодні, 18 березня, в прес-службі Міністерства оборони України.

Як інформував «ЩЛ», керівник обласного комісаріату Олександр Тіщенко повідомив у середу, на Львівщині планують призвати на строкову службу понад 1500 юнаків.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу