Капелан здійснив на Львівщині стрибок із парашутом

12:32 5 вересня 2019 р.

Фото до новини


Фото: mil.gov.ua

Військовослужбовці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади здійснюють планові парашутні стрибки.

Про це повідомили в четвер, 5 вересня, в міністерстві оборони України, де також розповіли: «Щодня у небо піднімаються приблизно двісті військовослужбовців. Багато серед них воїнів строкової служби та тих, хто стрибають уперше. В українських десантників стрибок із парашутом має здійснити кожен – від капелана та кухаря, до командира бригади.

«У день підготовки матеріалу, львівські десантники виконували стрибки з вертольота «Мі-8». З-поміж двох сотень військовослужбовців бригади лише в цей день близько 120 виконали парашутне десантування вперше. Серед них були і два десятки солдатів-строковиків», – поінформували також у міністерстві оборони.

Рядовий строкової служби Олександр Гіпнер розповів: «Відчуття від першого стрибка просто феєричні. Я навіть не зрозумів спочатку, як усе відбувалось. Лише чув команди: перший – пішов, другий – пішов! Потім я. Страх зник, коли я підійшов до краю рампи. Шкода, що політ триває так мало. Але можливо, залишусь на контракт і тоді матиму не одну сотню розкритих куполів».

Цього ж дня разом зі своєю військовою паствою та бойовими побратимами свій перший стрибок із парашутом здійснив військовий капелан – отець Андрій Дуда, який поділився враженнями: Важко сказати, що я відчував. Знаєте, всі переживання та страхи зникли, коли ми піднялись зі своїх сидінь та стали один за одним у дві колони на борту гелікоптера, що вже піднявся увись. Саме тут я відчув, що означає підтримка побратима. І наскільки важливо для військових розуміти, що капелан із ними. Поруч. І під час богослужінь та святкувань, і у всіх військових випробуваннях, –отець Андрій відразу після приземлення».

«Нарівні з чоловіками, виконували стрибки і жінки військовослужбовці. У цьому випадку навіть затяті феміністки не змогли б звинуватити десантників у недотриманні гендерної рівності, бо небо для всіх одне», – повідомили також у міністерстві оборони.

Командир відділення Вікторія Герасимюк розповіла: «Сьогодні ми стрибали з висоти 600 метрів. Це мій третій стрибок із парашутом. Я з дитинства мріяла служити саме в десантно-штурмових військах. І нині моя мрія повністю здійснилася».

«Усі стрибки десантники виконували виключно з використанням вітчизняних парашутних систем. Українські куполи вигідно відрізняються від попередніх застарілих радянських систем та є надійнішими, міцнішими та простішими в експлуатації та обслуговуванні. Найближчий сучасний аналог – американська парашутна система Т-10. За словами десантників, кожна з цих систем має свої переваги. Однак наша є стандартною і підходить для всіх повітряних суден, що є на озброєнні Збройних Сил України», – поінформували також у міністерстві оборони.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів