Каналізаційна мережа Львова не здатна протистояти зливам

17:40 20 серпня 2018 р.


Фото: facebook.com/igor.zinkevych

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк визнала: «Через втричі більшу кількість опадів, каналізаційна мережа не могла прийняти швидко такий об’єм води».

Про це повідомили в понеділок, 20 серпня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Усі комунальні служби міста працювали на вихідних для ліквідації наслідків негоди. За інформацією директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірини Маруняк, 17 серпня у Львові випало 28% місячної норми опадів».

Ірина Маруняк розповіла: «У суху погоду очисні споруди «Львівводоканалу» в середньому приймають 20 тисяч кубометрів стоків. За 17 серпня, за годину, коли падав сильний дощ, очисні споруди прийняли тисяч кубометрів стоків – втричі більший об’єм. Відповідно, через велику кількість опадів, необхідний був час дощоприймачам і очисним, щоб прийняти весь об’єм води, яка випала, – 28% місячної норми опадів», – поінформували також у міськраді.

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР поінформувала також: «Унаслідок сильної зливи були підтоплені низка вулиць – Сахарова, Джерельна, Городоцька й Торф’яна. Були повалені 10 дерев. Їх одразу ж порізали і забрали з тротуарів і проїжджої частини. Виникли дев’ять проваль на проїжджій частині і тротуарах. Три провалля були ліквідовані одразу ж. Були підтоплені деякі підвальні приміщення».

Ірина Маруняк запевнила: «Над ліквідацією наслідків негоди працівники усіх комунальних служб працювали в п’ятницю до пізньої ночі. В суботу також працювали працівники ШРП і ЛКП – це 1790 осіб і 33 одиниці техніки – це підмітальна техніка, водовозки, машини з насосами, щоб викачувати воду з підвалів».

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР розповіла також: «В неділю продовжували працювати підмітальні машини і водовозки. Сьогодні також роботи продовжуються. Зокрема, працюють люди в підвальних приміщеннях і також ліквідовують просідання на хідниках і проїзній частині вулиць. Є деякі будинки, де підтопило сходові клітки. Тому, коли вони підсохнуть, будуть проведені відповідні роботи. Станом на сьогодні на деяких вулицях ще необхідно прибрати пісок. До середи весь пісок планують прибрати.

Ірина Маруняк зазначила також: «Зрозуміло, що ми зробимо висновки. Проте такої зливи старожили не пам’ятають за останні 30-40 років. Для порівняння, у суху поу наші очисні споруди приймають 20 тисяч кубометрів стоків. За 17 серпня, саме за ину часу, коли падав сильний дощ, очисні споруди прийняли 60 тисяч кубометрів  стоків. Отож, зрозуміло, що необхідний був час, щоб прийняти цей об’єм води».

За інформацією ЛМКП «Львівводоканал», вся каналізаційна мережа міста справна, колектори працюють в робочому режимі. Начальник служби каналізації «Львівводоканалу» Володимир Васильченко повідомив: «Каналізація працювала справно, лише вона сприйняла всю воду не одномоментно, а з часом, адже об’єм був утричі більший звичайного. Щодо підтоплень на вулиці Торф’яній і проспекті Чорновола – це місце, де сходяться колектори великого діаметру і де сходиться 90% води зі Львова. Тому там каналізація була неспроможна сприйняти таку кількість води швидко. Саме там було 60 тисяч кубометрів на годину. Тому потрібен був час. Час пройшов, вся вода була забрана».

Володимир Васильченко доповнив: «Взагалі, вулиця Торф’яна, де стара забудова, не каналізована повністю. Тому ми тут проведемо ще раз обстеження щодо визначення можливості влаштування нового колектора, більшого діаметру. По всі інших вулицях робота ведеться. Щодо вулиці Сахарова є розроблений проект реконструкції, в якому передбачена реконструкція усіх інженерних мереж, зокрема ним передбачена інша конфігурація облаштування дощоприймача».

Начальник служби каналізації «Львівводоканалу» запевнив: «У нас є проект реконструкції наших очисних споруд, який зараз реалізується. Після проведених робіт очисні зможуть прийняти більше стоків – якщо зараз приймають 490 тисяч кубометрів, то до 600 тисяч кубометрів  зможемо збільшити».

dailylviv.com

До теми

21:44 17 травня 2021 р.

Щоб продовжити вулицю Вернадського, ЛМР має купити землю в зятя Дубневича

Зять голови Солонківської ОТГ Богдана Дубневича Тарас Колодій став новим власником земельної ділянки площею майже 1,9 га, через яку планується будівництво продовження львівської вулиці Вернадського, що мала б з'єднати Сихів з «Ареною Львів» і вул. Стрийською.

Рубрика: Ситуації

12:32 17 травня 2021 р.

Сьогодні три тролейбусні маршрути у Львові не курсуватимуть з 20.00 і до кінця дня

Сьогодні, 17 травня, у зв’язку з поточним ремонтом асфальтобетонного покриття на вул. Шота Руставелі, тролейбусні маршрути №24, №25 та №31 тимчасово не курсуватимуть з 20.00 год і до кінця дня.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу