Канада ще не передала Україні NASAMS, що обіцяла торік

09:33 10 січня 2024 р.

Система протиповітряної оборони NASAMS, яку Канада пообіцяла рік тому, досі не доставили в Україну, і поки незрозуміло, коли це станеться.

Про це повідомляє CTV News з посиланням на The Canadian Press, пише DailyLviv.com.

Оттава оголосила про плани передати систему ППО 10 січня 2023 року, але майже рік потому одна з двох компаній, які беруть участь у виробництві системи NASAMS, заявила, що не має канадського контракту.

План полягає в тому, що Канада заплатить уряду США повну вартість, а Сполучені Штати укладуть договір про продаж техніки безпосередньо з Україною.

Така домовленість дозволяє Оттаві уникнути необхідності звертатися до Вашингтона за подальшим дозволом на відправлення системи в Україну, який потрібен щоразу, коли американські військові технології продаються за межами країни.

Читайте також: ЗСУ вперше показали роботу ЗРК NASAMS в Україні (відео)

Хоча Канада заплатила за систему NASAMS у березні минулого року, залишається незрозумілим, коли та вона потрапить до України. Невідомо навіть, чи знає Міністерство оборони Канади, коли це станеться. Представник відомства заявив, що воно працює зі своїми американськими партнерами над визначенням термінів.

Після новорічної розмови з прем'єром Канади Джастіном Трюдо президент України Володимир Зеленський заявив у Twitter (X) 4 січня, що він вдячний тому за його готовність допомогти Києву у захисті українського неба, зокрема шляхом надання додаткових систем та ракет NASAMS.

Незрозуміло, чи мав Зеленський на увазі систему, за яку Канада погодилася заплатити минулого року, або ж вони говорили про нову. Офіс прем'єр-міністра відмовився відповідати на запитання, а Міноборони країни не підтвердило, чи має намір Оттава надати більше ЗРК NASAMS.

"Ми залишаємося в тісному контакті з українськими офіційними особами щодо найбільш нагальних оборонних потреб України, і Канада продовжуватиме посилювати й задовольняти ці потреби, надаючи всебічну військову допомогу", – написала речниця відомства Андре-Ан Пулен у відповіді на запитання електронною поштою.

За її словами, уряд Сполучених Штатів підписав контракт із американським виробником зброї Raytheon на поставку системи NASAMS, що виробляється спільно Raytheon та норвезькою Kongsberg. Представник Kongsberg повідомив минулого тижня в електронному листі, що компанія не має контракту з США щодо канадського контракту.

Читайте також: Міноборони США замовило для України системи ППО NASAMS

"Відомство, що займається закупівлями, все ще розглядає питання про закупівлю системи від Канади", – йдеться в повідомленні її представника Івара Сіменсена, який не відповів на запитання про те, скільки часу займе виробництво після отримання дозволу.

У листопаді 2022 року Міністерство оборони США підписало з Raytheon контракт на 1,2 мільярда доларів США на системи NASAMS, призначені для України, а в публічному повідомленні про цей контракт зазначено, що очікувана дата його завершення – листопад 2025 року.

Представник Пентагону не відповів на запитання про те, чи підпадає канадська система під дію цього контракту і коли вона буде поставлена, натомість переадресував питання до Оттави.

DailyLviv.com

ЄБРР надасть Україні 85 млн євро для закупівлі додаткових обсягів газу

Аномальна ожеледь. Через негоду поїзди з Одеси до Львова та Ужгорода затримуються на 5–8 годин

У Бродах - задимлення внаслідок згорання нафтопродуктів. Скасовано заняття у школах

Чорний вівторок. Львівщина прощається з одинадцятьма полеглими Героями

Росіяни атакували Україну 165 дронами. Летіли реактивні Шахеди та Італмас

Найновіший графік електропостачання на Львівщині 27 січня після ворожої атаки

Ворог атакував обʼєкт інфраструктури у Львівській області

Нічна масована атака на Одесу ударними БпЛА

На Львівщині скасували повітряну тривогу

Новий ранковий ГПВ електроенергії на Львівщині 27 січня

Львівщині загрожує удар бойовими безпілотниками (доповнюється)

У Харкові досить серйозні ушкодження енергетики. Близько 80 відсотків області без світла

Європа не зможе захистити себе без залучення США

Змінено графік електропостачання 27 січня на Львівщині

Німеччина вже не має ракетних комплексів для підтримки ППО України

Після опівночі графік вимкнень електроенергії на Львівщині 27 січня змінили втретє

Новий графік погодинних відключень світла на Львівщині 27 січня. Важливе коригування для однієї групи

Оновлений графік відключень світла на Львівщині 26 січня. Кому додали електроенергії

Як обрати чоловічий одяг: стиль, комфорт і якість

На межі з парком «Погулянка» виставили на продаж новозбудований офіс за $2 млн 600 тисяч

27 січня світло на Львівщині подаватимуть за графіком з перервами на кілька годин

Цієї ночі просять не паркувати автомобілі у Львові на трьох локаціях

Японці зведуть у Львові будинок для пацієнтів, які приїжджають на лікування онкології (фото, відео)

27 січня світло відключатимуть у всіх областях. Будуть два типи графіків

Сергій Потапов, Юрій Пеньков, Сергій Кушнір. Завтра Львів схилить голову перед Захисниками

Київ отримав від Польщі 130 генераторів різної потужності

Сьогодні кожна гривня стає двома. Львів'янин Марк Гладиш просить допомогти йому отримати лікування

Україна одержала для випробування далекобійні французькі безпілотники

У Львові виїхав на маршрут 98-й великий низькопідлоговий автобус

Медзаклади Львівщини отримали 50 нових електроскутерів для людей, які не можуть пересуватися самостійно

Киян у пунктах обігріву годують гарячою їжею і дають окріп

Як стати успішним проджект менеджером: ключові поради

В енергосистемі України діє режим надзвичайної ситуації

Як один аксесуар може змінити стиль?

Готуємося до появи малюка: вибираємо затишне місце для сну

Зрубала дубів та сосни на 600 тисяч. Судитимуть директорку «Львіввугілля»

В Україну йде тимчасове потепління до +6 градусів

29 січня на Личаківському цвинтарі вшанують Героїв Крут

Споживання зросло на 5,8%. Укренерго закликає українців до максимальної економії

Робота з житлом та зарплатою до 115 тисяч. На Львівщині вакансій удвічі більше, ніж безробітних