«Інтергал-Буд» заперечує звинувачення в скандальному будівництві

13:35 21 жовтня 2015 р.


Фото: skyscrapercity.com

12 жовтня 2015 року, під час прес-конференції на тему «Як забудовники руйнують житло та життя львів’ян?», що відбулася у Львівському прес-клубі, експерт Центру правових та політичних досліджень «СІМ», юрист громадської приймальні УГС з прав людини у Львові Олег Ільницький повідомив, що «Інтергал-Буд» замість запланованого чотириповерхового будинку у Львові збудував дев’ятиповерховий.

Так забудовник порушив права мешканки вже існуючого сусіднього будинку Оксани Юзич і створив загрози життю і здоров’ю її та її родини.

- Будинок почав тріщати по швах. Тому що під час будівництва сусіднього пошкодили каналізацію і підвал будинку було затоплено, - каже юрист.

Також через те, що перед вікнами мешканки тепер стоїть дев’ятиповерхівка, денне світло потрапляє до кімнати лише десять хвилин на добу, тоді як за нормами мусить бути не менше двох з половиною годин на добу.

- Квартира перетворилася на стару, запліснявілу нору, - робить висновки Олег Ільницький.

Жертва забудови, яка постраждала від ДП "Інтергал-Буд", Оксана Юзич каже, що на початках, коли будівництво тільки розпочалося, дуже не звертала на це увагу, адже у неї на руках троє малолітніх дітей. Спам’яталася, коли в будинку, де вона мешкає, з’явилися тріщини. Ось тоді вона почала звертатися до різних інстанцій.

За її словами, вся родина з п’яти осіб змушена тулитися в одній кімнатці. Тому що інша просто непридатна до життя.

-  Я за власні кошти залучила спеціалістів з профільної науково-дослідної організації для проведення будівельної експертизи. Згідно з висновками фахівців, моя квартира не відповідає санітарно-технічним вимогам, - каже Оксана Юзич.

За словами активістки руху «Автономнй опір» Ярини Волошин, це – не перше таке будівництво з порушеннями, в якому фігурує «Інтергал-Буд».

- Уперше ми про неї почули на Озаркевича, 4а. Мабуть, усі пам’ятають цю історію, коли на початку 2014 року «Інтергал-Буд» зруйнував лічницю, яку збудував Шептицький в тридцятих роках, пам’ятку архітектури місцевого значення. Завдяки активній позиції мешканців, будівництво там припинили. Але історія там не завершена, тому що забудовнику не подобається ділянка, яку йому дали взамін у районі вулиці Варшавської. Є ще один випадок - вулиця Стуса, парк Залізні Води. «Інтергал-Буд» будує там будинок на замовлення прокуратури Львівської області. І вони будують на діючому колекторі. Там зараз йде реконструкція вулиці і в рамках цієї реконструкції колектор мали би перенести. Але там якісь проблеми, виявилося, що колектор зовсім гнилий. І дозвіл «Інтергал-Буду» видавали за умови перенесення колектора. Отож, колектор не перенесений, забудовник його залив бетоном та засипав землею. І невдовзі Сихів буде потопати, - передбачає активістка.

Повний текст інформації - «Інтергал-Буд» будує для прокуратури на гнилому колекторі, – мешканка

Відео прес-конференції тут

Директор ДП "Інтергалбуд" ТОВ "Фірма "Інтергал" М.С. Магасевич надіслав листа, в якому вважає, що опублікована інформація не відповідає дійсності та покликана зіпсувати ділову репутацію забудовника, який вже понад 12 років працює на ринку й побудував понад 40 об’єктів нерухомості в Україні.

Подаємо лист-спростування в оригінальному написанні:

"Враховуючи той факт, що більшість інформації, висвітленої в інтернет-ресурсі, не відповідає дійсності та має відверто наклепницький характер, наше підприємство змушене за власною ініціативою звернутися до Вашого видання з проханням опублікувати цей лист, як позицію ДП «Інтергал-Буд» щодо розповсюдженої недостовірної інформації, згаданої у статті від 12.10.2015 року.

При цьому, інтернет-видання не звернулося до ДП «Інтернет-Буд» з проханням надати хоча б невеликий коментар щодо інформації, озвученої третіми особами на вищезгаданій прес-конференції.
Наведені в статті дані бачимо явно перекрученими та неправдивими:

1.    Назва статті наведена як цитата мешканки (п. Оксани Юзич), хоча в ході прес-конференції таких коментарів з її боку не було. Такий необґрунтований коментар пролунав від представника так званої ГО “Автономний опір” Ярини Волошин. Тобто слова представника громадської організації було видано як слова мешканки, очевидно, щоб «засвітитися» як «борця за правду».

2.    Оксана Юзич дійсно проживає по-сусідству з будинком, що будував ДП «Інтергал-Буд» за адресою м. Львів, вул. Бр. Міхновських 32 «б», а згаданий колектор знаходиться зовсім за іншою адресою і ніякого відношення до її помешкання немає.

3.    Щодо забудови по вул. Бр. Міхновських, 32 «б» у м. Львові нашим підприємством була погоджена вся проектна документація. Зауважимо, що позитивний експертний звіт від 18.09.2012р. за № 14-03228-12 виданий для будівництва саме «9-ти поверхового житлового будинку з прибудовою адміністративних споруд». Звідки у п. Юзич О. інформація про 4 поверхи, нам невідомо.

4.    Аналогічно й щодо освітлення (режиму інсоляції). Під час розробки проекту будівництва ДП Проектний інститут «Львівський ПРОМБУДПРОЕКТ» було проведене відповідне дослідження та розроблений «Розрахунок тривалості інсоляції та висновок про інсоляційний режим». Даний висновок однозначно стверджує – майбутній будинок не порушує інсоляційних норм. В порядку й інша дозвільна та проектна документація. Вона є відкритою та доступною, оскільки ДП «Інтергал-Буд» в першу чергу зацікавлене в тому, щоб процес будівництва пройшов згідно діючого законодавства.

Підкреслимо, що забудовник (який не здійснює безпосередньо будівельних робіт, а лише є їх замовником) вчинив усі дії, спрямовані на дослідження даної земельної ділянки та унеможливлення будь-яких шкідливих впливів на сусідні будівлі внаслідок спорудження нового будинку.

Питання законності будівництва по вул. Б.Міхновських, 32 «б» у м. Львові або його гіпотетичного впливу на будь-які сторонні об’єкти (в тому числі стан житла пані О.Юзич) не було предметом жодного судового розгляду. З огляду на це, будь-які висновки «фахових» правозахисників, диванних «експертів» чи інших «поважних» людей не мають жодної ваги.  

Додамо також, що посилання на скандальне будівництво по вул. Озаркевича, 4 у м.Львові та коментар скандальної відомої громадської організації є взагалі абсурдним, адже ДП «Інтергал-Буд» не є ані власником майна, ані орендарем відповідної земельної ділянки". 


dailylviv.com

До теми

17:12 5 березня 2021 р.

Грядівська сільрада перед виборами роздала землі на десятки млн грн. Правоохоронці розслідують кому

Правоохоронці розслідують те, як і кому роздавали землю на території Грядівської сільради в минулі роки. Упродовж 2020 року Грядівська сільська рада роздала 62 гектари землі.

Рубрика: Ситуації

12:44 5 березня 2021 р.

Після випадку з контрабандою в українському посольстві змінять правила використання дипломатичного транспорту

Співробітників посольства України в Польщі, яких спіймали на контрабанді, вже звільнили. На сьогодні готуються певні зміни до правил використання дипломатичного транспорту.

Рубрика: Ситуації

12:25 5 березня 2021 р.

Муніципальна варта охоронятиме 14 об'єктів. Названо ціну послуги

Сьогодні, 5 лютого, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення, яким затвердили перелік комунальних об'єктів Львівської міської ради, охорону громадського порядку та безпеки яких буде здійснювати ЛКП «Муніципальна варта» у березні-квітні 2021 року. Депутати Львова хочуть ліквідувати Муніципальну варту

Рубрика: Ситуації

09:33 5 березня 2021 р.

У Львові вночі горіли два автомобілі

4 березня о 02:47 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу в м. Львові на вул. Княгині Ольги, 69 в автомобілях «LDV Convoy» та «CitroenJumpy».

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу