Євроінвестбанк готовий кредитувати рекультивацію сміттєзвалища неподалік Львова, – ЛМР

19:18 2 червня 2016 р.


Фото: slovoidilo.ua

Керівник міського управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Ольга Сивак повідомила в четвер: «Попередньо йдеться про суму €40 мільйонів, з яких близько до €30 мільйонів має піти на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, а €10 мільйонів – на облаштування нового полігону та будівництво сміттєпереробного заводу».

«У рамках урядової програми, Європейський інвестиційний банк готовий надати Львову 40 мільйонів євро кредиту на реалізацію проекту з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу», – запевнила в четвер під час брифінгу, як повідомили сьогодні, 2 червня, в прес-службі міськради, керівник міського управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Ольга Сивак, яка зазначила:

«З Європейським інвестиційним банком ми почали переговори у серпні минулого року. Ця співпраця ведеться в рамках урядової програми, за якою ЄІБ готовий виділити 400 млн євро на всю Україну. Місто давно зверталось до уряду України, щоб нам допомогли вирішити проблему Грибовицького сміттєзвалища, і, власне, торік він включив її в урядову програму, і ці домовленості ратифіковано Верховною Радою України.

До нас вже приїжджали європейські консультанти восени минулого року. Єдина затримка була в тому, що ця загальна міжурядова домовленість повинна бути ратифікованою Верховною Радою України, і ратифікація відбулась тільки в лютому 2016 року.

І зараз ми, власне, пробуємо інтенсивніше співпрацювати з Банком, і сподіваємось, що питання рекультивації будемо вирішувати якнайшвидше. Умови кредиту – дуже вигідні, підкреслює посадовець. Йдеться про близько 1,5% річних.

Таких вигідних умов в Україні не пропонує жоден банк, жодна інституція. Тому це дуже вигідно для міста. І йдеться також про тривалий термін. Ми очікуємо, що, можливо, отримаємо цей кредит на 25 років з відтермінуванням у кілька років. Кредит матиме урядові гарантії, координатором буде Міністерство регіонального розвитку. Місто ж буде субпозичальником».

Попередньо йдеться про суму €40 мільйонів, з яких близько до €30 мільйонів має піти на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, а €10 мільйонів – на облаштування нового полігону та будівництво сміттєпереробного заводу. Щодо сум, порядок взятий з проектно-кошторисної документації, яку в 2013 році міська рада замовила в інституту «Гірхімпром». За цінами 2013 року, вартість рекультивації була визначена у сумі 213 мільйонів гривень. Це за курсом 2013 року – більше €20 мільйонів.

Тому зараз ми беремо за основу цю цифру, яка, можливо, буде скоригована, зважаючи на теперішню ситуацію. Ми розраховуємо, що це буде від €20 мільйонів до €30 мільйонів на рекультивацію, і десь близько €10 мільйонів – на будівництво нового полігону та сміттєпереробного заводу.

Тривалість повної рекультивації за цим проектом – до 10 років. Але, звісно ж, першочергові заходи буде зроблено швидше. На думку європейських консультантів, які переглядали ці документи, рекультивацію можна провести швидше – до п’яти років».

dailylviv.com

До теми

20:00 16 квітня 2021 р.

Карантин у Львові продовжили ще на два тижні

Карантин у Львові продовжили ще на 2 тижні, однак – із низкою часткових послаблень. Так, за умови дотримання обмежень, уже з понеділка відновлять роботу непродуктові ринки і початкові класи шкіл, запрацюють літні майданчики та тераси закладів громадського харчування. Порушників одразу ж каратимуть закриттям.

Рубрика: Ситуації

11:17 16 квітня 2021 р.

За незаконну прибудову на тротуарі власника оштрафували на 81 тис грн

Про незаконну забудову хідника на вулиці Київській, 9 повідомив у соцмережах та на Гарячу лінію міста львівський архітектор Юрій Столяров. Міські служби оперативно зреагували, на місце виїхали представники райадміністрації та міської Інспекції ДАБК.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу