Ідеї Українського жіночого конгресу у Львові будуть використані для посилення рівних можливостей чоловіків і жінок

11:10 1 жовтня 2018 р.

28 вересня відбувся Український жіночий конгрес у Львові. У його роботі взяли участь понад 100 гостей зі Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької, Донецької, Запорізької та Луганської областей – представники і представниці об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, державних органів влади, громадські активісти й активістки.

Вони обговорили зарубіжний та український досвід запровадження в суспільстві рівних можливостей для жінок і чоловіків, наголосили на необхідності гармонізувати чинне законодавство з урахуванням принципів ґендерної рівності та недискримінації, закликали викорінювати публічні і побутові ґендерні стереотипи.

Народна депутатка України, співголова МФО «Рівні можливості», Секретар Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Олена Кондратюк, закриваючи Конгрес, запевнила колег, що пропозиції учасників заходу обов’язково будуть включені до порядку денного Другого Українського ;іночого rонгресу, що відбудеться 7-8 грудня в Києві.

Конгрес працював у трьох форматах: дискусійна платформа, публічні лекції з обговоренням та "жива бібліотека".

Представниця ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська у першій презентації на форумі порекомендувала скасувати всі законодавчі норми, які прямо дискримінують жінок. Зокрема ті, які регулюють шлюб та розлучення, виховання дітей, отримання спадщини, свободу пересування, доступ до фінансових ресурсів, кредитування і отримання доходів.

Якби баланс між жінками і чоловіками був у владі на всіх рівнях, то вона була би більше зосереджена на повсякденних потребах людей і мала би нижчий рівень корупції, сказав заступник директора НДІ-Україна Ієн Вудвард за результатами презентованого ним на Конгресі соціологічного дослідження, проведеного в Україні.

Ця думка була підтверджена під час дискусійної платформи Конгресу, яку модерувала народна депутатка України, співголова МФО "Рівні можливості", виконувачка обов’язків голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова. Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та міський голова Львова Андрій Садовий розповіли про ґендерну ситуацію в регіональній владі. Голова ЛОДА, зокрема, сказав, що серед його заступників є троє жінок, а серед керівників департаментів їх – дві третини. Він наголосив, що своїми успіхами Львівська область багато в чому зобов’язана жінкам. Міський голова Львова повідомив, що більше половини працівників міської ради – жінки.

На Конгресі у Львові було запроваджено новий формат роботи – публічні лекції з обговоренням. "Ми хочемо, щоб не політики, а галузеві фахівці дали інформацію про те, що відбувається в економіці, фінансовій сфері, які існуть дисбаланси", - зазначила модераторка Альона Бабак, народна депутатка України, співголова МФО "Рівні можливості", заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Вона наголосила, що Україна має надзвичайно великий потенціал через залучення економічної активності жінок. Однак, статистика свідчить, що у 2018 році в Україні з 12,2 млн жінок працездатного віку економічно активними є лише 8,1 млн. А ще чотири мільйони українок не працювали жодного дня на найманій роботі чи у власному бізнесі, не перебувають на обліку у службі зайнятості, тому не потрапили до статистики про економічну активність.

За словами народної депутатки України Олени Кондратюк, жінки в Україні  працюють менше, ніж чоловіки, тому що народжують дітей та дбають про родину. При цьому вони отримують на 20-25 відсотків меншу заробітну плату, ніж чоловіки. Жінки віком від 30 до 39 років зайняті лише на 75 %, у той час коли чоловіки – на 90%. Саме тому жінки не можуть заробити адекватну заробітну плату та напрацювати трудовий стаж для виходу на пенсію. Жінки виходять на пенсію раніше, ніж чоловіки, і живуть довше, але жити їм доводиться з мізерним ресурсом. Вони сьогодні не задіяні в економічному житті країни, саме тому ці питання потрібно озвучувати публічно.

Вступ до обговорення економічної бази та фінансових інструментів, які закладають паритет між жінками і чоловіками, зробила Мая Босніч, керівниця проекту «Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні». Цей проект реалізується в країні протягом 2014-2020 років. Міністерство фінансів України, яке є головним бенефіціаром проекту, активно працює над інтеграцією ґендерного підходу до бюджетного процесу і документів, які з ним пов’язані. Мая Босніч поінформувала, що проведено ґендерний бюджетний аналіз 99 програм, які фінансуються з державного і місцевих бюджетів. На сьогоднішні день ґендерний підхід інтегровано в 60 паспортів бюджетних програм. Це допоможе нам побачити і подолати ґендерні розриви у різних сферах, і забезпечити рівний доступ жінок і чоловіків до якісних послуг. Інтеграція ґендерного підходу до документів, які пов’язані з бюджетним процесом, зробить ґендерно орієнтоване бюджетування обов’язковим для всіх головних розпорядників коштів.

В інтерактивній сесії у форматі «живої бібліотеки» шість спікерок-«живих книг» розповіли про те, як жінки впливають на розвиток західного регіону. Серед них були народні депутатки-мажоритарниці Оксана Юринець та Ірина Подоляк, членкині МФО «Рівні можливості», які поділилися своїми історіями успіху. Голова громадської організації «Центр «Жіночі перспективи», переможниця конкурсу ґендерних ініціатив Асоціації міст України цього року Любов Максимович розповіла про роботу над новим проектом, який допоможе вперше «вималювати» ґендерний портрет Львова. Понад 300 жінок у рамках проекту матимуть можливість підвищити свою обізнаність і навички у підприємницькій діяльності та виявити лідерські якості, наголосила вона.

“Завдяки жіночому менторству та наставництву, спільним зусиллям, рівність між жінками та чоловіками перетвориться з тренду на справжню українську традицію, - переконана народна депутатка України, співголова МФО “Рівні можливості”, виконувачка обов’язків голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова. - Міжфракційне депутатське об’єднання “Рівні можливості” діє впродовж трьох останніх скликань Верховної Ради України. Представників різних політичних сил у його складі об’єднує єдина мета - забезпечити рівні права та можливості жінок і чоловіків у всіх сферах соціально-економічного життя. За цим прикладом в Україні вже було створено 53 МФО. Такі заходи, як Український жіночий конгрес, безумовно, мотивують жінок до активної участі в житті громад”. 

Марія Іонова вважає, що всі законодавчі механізми для того, аби українка була економічно активною, в державі є. Але вони не працюють, тому що немає достатньої інформації на місцях. “Ми бачимо, що в нашому суспільстві все ще є традиційність, стереотипність. І сьогоднішній захід є боротьбою з тими стереотипами. Ми тішимося, що до нас долучилися чоловіки, які почули про нашу проблематику”, - відзначила народна депутатка.

Довідка

Український жіночий конгрес у м. Львів, що відбувся за ініціативи міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України “Рівні можливості”, було проведено за підтримки партнерів: Національного Демократичного Інституту, Агентства США з міжнародного розвитку, Структури ООН Жінки, Проекту "Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні" ”, Представництва Європейського Союзу в Україні, міжнародної організації “Глобал комюнітіз”, Посольств Швеції, Норвегії і Данії в Україні та Фонду розвитку ефективного врядування Великої Британії.

 

 

 

 

dailylviv.com

До теми

11:31 21 червня 2021 р.

У Львові загасили кухню Kraft Burger

Унаслідок пожежі знищено технологічне обладнання кухні на площі 15 метрів квадратних.

Рубрика: Ситуації

10:04 21 червня 2021 р.

У Львові 22 червня гаситимуть "пожежу" на стадіоні Арена Львів

22 червня 2021 року о 10 год 00 хв на ДП «Арена Львів»(м. Львів, вул. Стрийська, 199) відбудуться показові навчання щодо демонстрації можливостей сил Територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу