ГУР не має вичерпної інформації, хто саме перебував на борту російського літака Іл-76

17:52 24 січня 2024 р.

Фото до новини

Сьогодні мав відбутися обмін полоненими, який не відбувся.

Про це інформує Головне управління розвідки МО, пише DailyLviv.com.

"За твердженням російської сторони це сталося внаслідок збиття російського літака Іл-76, який буцімто перевозив наших полонених

Наразі ми не маємо правдивої та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості. 

Зі свого боку Україна виконала всі домовленості для підготовки обміну. Російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлену точку для обміну, де вони перебували у безпеці. 

Безпеку ж наших захисників, згідно з домовленостями, повинна була забезпечити російська сторона. Водночас українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому. 

Україна не була поінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставлення полонених. Відомо, що доставлення полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом. 

Це може свідчити про навмисні дії росіі, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених. 

Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну. 

Виходячи з цього, мова може йти про сплановані та навмисні дії рф з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, російський літак Іл-76 сьогодні впав в Бєлгородській області. Джерела в ЗСУ повідомляють, що літак перевозив ракети для ЗРК С-300.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів