Голова ЛОДА запропонував для сміттєпереробного заводу три земельні ділянки

12:50 10 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Очільник облдержадміністрації Олег Синютка розповів у четвер на прес-конференції про те, що зроблено для врегулювання проблеми зі сміттям у Львові.

Як повідомили сьогодні, 10 листопада, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, її голова Олег Синютка озвучив три земельні ділянки, які облдержадміністрація обрала для будівництва майбутнього комплексу із переробки твердих побутових відходів. Він також розповів журналістам: «Зараз Львів завдає надзвичайної шкоди іміджу цілої області самовільним вивозом сміття по всій території Україні. Вже зафіксовані численні випадки незаконного  вивозу сміття у поля та ліси різних регіонів. Зокрема, нам надходять скарги із Житомирської, Полтавської, Сумської та інших областей. Тому для нас було дуже важливо, розуміючи, що місто не може самостійно справитись із цією проблематикою, знайти вирішення із ситуації».

Відтак, голова ОДА назвав земельні ділянки на території трьох районів, які пропонуватиме інвесторам для будівництва заводів із переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Це, зокрема, ділянка 12,8 га в Яворівському районі (порушені гірничо-хімічною промисловістю землі), на яку вже виготовлена технічна документація із землеустрою і паспорт об’єкту; ділянка 15 га в Миколаївському районі біля Нового Роздолу (порушені гірничо-хімічною промисловістю землі), де вже розроблено детальний план території; ділянка 3 га поблизу села Брониця в Дрогобицькому районі (порушені діючим сміттєзвалищем землі), по якій вже прийнято рішення селищної ради та опубліковано заяву про наміри.

Дві перші ділянки розташовані за межами населених пунктів. Олег Синютка також запевнив, що у районах, де розташовані ці землі, обов’язково відбудуться й громадські слухання.  Голова Львівської облдержадміністрації пояснив: «Ми обрали кілька ділянок, бо вважаємо, що на кожній можна запропонувати різні можливості із переробки сміття».

Як зазначив керівник області, вже відбулись переговори із 26-ти компаніями, зацікавленими у будівництві заводу із переробки ТПВ. За його словами, на сьогодні облдержадміністрація вже підготувала відповідну документацію для оголошення конкурсу на визначення інвестора для будівництва майбутнього сміттєпереробного комплексу.

Однією із умов такого конкурсу буде представлення вже готового проекту заводу. Олег Синютка також зазначив: «Ми прекрасно розуміємо, що всі кулуарні домовленості не можуть вирішити проблематику. Тому вважаємо, що тільки шляхом публічного відкритого конкурсу серед компаній, які здатні збудувати сміттєпереробний завод, ми можемо вирішити це питання».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини