«Гірхімпромом» розроблено проект стабілізації ситуації на звалищі Львова (відео)

21:15 26 липня 2016 р.


Фото: inlviv.in.ua

За словами начальника управління житлового господарства ЛМР Юрія Гольця, «основне завдання – стабілізація схилу, де мав місце обвал вигорілого сміття».

«ТзОВ «Гірхімпром» розробило першочергові заходи стабілізації ситуації на полігоні твердих побутових відходів у Львові», – повідомили сьогодні, 26 липня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Начальник управління житлового господарства ЛМР Юрій Голець розповів:

«Проект дасть змогу стабілізувати ситуацію на полігоні та розпочати його рекультивацію. Основне завдання – стабілізація схилу, де мав місце обвал вигорілого сміття.

Проект передбачає влаштування системи дренажних водопроводів, а саме відведення підземних грунтових вод та тимчасове водовідведення фільтрату з території існуючого полігону. Також буде технологічна карта складування ТПВ, розворотно-відстійний майданчик напівпричепів.

Щодо інших робіт, то влаштовуватиметься так звана підпірна призма, буде облаштована мережа електропостачання. Бо мусить бути зовнішнє освітлення, облаштовуватиметься під’їзна автомобільна дорогаю

На сьогодні проект перебуває на експертизі у Західному експертно-технічному центрі. Зараз тривають роботи проектантів разом з експертами. Ми розуміємо, що за такий короткий термін не можливо зробити документ якісний, без помилок, я думаю,  що цього тижня ми інтенсивно попрацюємо по експертизі, щоб найближчим часом отримати відповідний експертний звіт».

Своєю чергою, заступник генерального директора ТзОВ «Гірхімпром» Григорій Гелетій зазначив:

«Відповідно до проекту, на полігон звозитиметься збрикетоване сміття, так званий сміттєвий камінь, та вкладатиметься на технологічні карти. Суть вивозу сміття полягає в тому, щоб забезпечити безпечне зберігання. Щоб це забезпечити – внизу ставиться відповідний екран, відповідні плівки з можливістю відводу фільтрату.

Карта унеможливлює проникнення фільтрату у грунт. Потім складається сміття і зверху проводиться рекультивація таким самим «пирогом» шаровим, де робиться відвід дощових вод і сміття там буде у безпечному стані до повного його знешкодження.

В результаті гноїння сміття буде утворюватись біогаз, передбачуються заходи по відводу цього газу, який може бути використаний у господарстві. Ця технологічна норма нами запроектована, у відповідності до державних будівельних норм, які сьогодні діють.

Цей рік буде показовий для експлуатації Грибовицького сміттєзвалища. Треба, щоб жителі Грибовичів та Малехова брали активну участь в процесі захоронення сміття.

За той час, поки вкладатиметься карта, треба провести рекультивацію тих частин полігону, які вже готові до рекультивації з іншої сторони полігону, де немає вертикальних змін. Тут по завершенні  цієї карти проведеться її рекультивація і від Грибовицького сміттєзвалища залишиться тільки покрита рослинністю гора, яка, можливо, даватиме нам електроенергію, яку можна буде використовувати в господарстві.

Після реалізації цього проекту місцеві громади можуть змінити свою думку щодо облаштування у себе нестихійних сміттєзвалищ. Вкладання карти брикетами або простим впресованим сміттям, 1 м.куб. якого важитиме 1 тонну, є безпечним захороненням відходів».

Нагадаємо, відповідно до рішення комісії ТБНС, сортуватиме та брикетуватиме відходи ТОВ «Захід Ресурс Плюс». Юрій Голець зазначив також:

«На момент, поки Львів оголошуватиме інвестиційний конкурс, визначено, що ця компанія буде тимчасово брикетувати його, тобто робити так званий сміттєвий камінь. Мова йде про тимчасове явище, про те, щоб якомога швидше, якісно, краще переробляти сміття в межах міста і мати можливість везти на полігон, на цю сміттєву карту, сміттєвий камінь, а не сміття.

Такий майданчик працюватиме до моменту, коли почне роботу сміттєсортувальний і сміттєпереробний комплекс у Львові або за його межами». 

Вартість проекту з першочергових заходів стабілізації – 39,7 млн. гривень. Розпочати його реалізацію планують у серпні.

Щодо проекту рекультивації полігону, то Львівська міська рада замовила корегування проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Це займе чотири-шість місяців. Потім комплексна державна будівельна експертиза в  Києві і потім, напевно, буде захист на науковій раді. В часі це займе вісім-дев’ять місяців».

dailylviv.com

До теми

21:55 28 лютого 2021 р.

Видалила частину кішківника і кришталик: дрогобичанці, яка постраждала від вибуху гранати, зробили 5 операцій: потрібна допомога

37-річна Наталія Здебська, яка 20 лютого постраждала від вибуху гранати у Дрогобичі, 27 лютого, витримала п’яту операцію. Зараз вона перебуває у реанімації лікарні швидкої допомоги у Львові. Медики намагаються врятувати їй життя, а родичі Наталії звертаються до небайдужих по фінансову та молитовну допомогу.

Рубрика: Ситуації

19:43 28 лютого 2021 р.

Собака на Львівщині приніс людську ногу: шукають тіло (відео)

27 лютого 2021 року на лінію 102 надійшло повідомлення від місцевих жителів одного з хуторів села Гологори, Золочівського району (Львівської області) про те, що собаками жителя цього ж хутора було притягнуто до домогосподарств людську ногу.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу