Гарячий конфлікт Мальський-Батенко на тлі холодних Новояворівська і Нового Роздолу

17:21 8 листопада 2019 р.

Сьогодні на позачерговому засіданні обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Тараса Греня оголосила про визнання ситуації з опалювальним сезоном у Новояворівську та Новому Роздолі - надзвичайного техногенного характеру.

 У такий спосіб влада перехопила ініціативу, яку заанонсував днем раніше, 7 листопада, і мав озвучити сьогодні, 8 листопада, на пресконференції «Загроза техногенної катастрофи у місті обласного значення Новий Розділ через зрив опалювального сезону» народний депутат Тарас Батенко. 

Але перед пресконференцією у приміщення Львівського пресклубу увірвалося три десятки осіб, які називали себе представниками організацій, пов’язаних з АТО. Вони намагалися увійти у зал, де мала бути пресконференція. Керівництво Пресклубу розцінило такі дії активістів як спробу зірвати пресконференцію. Із затримкою в пів години захід розпочався.  Але її щоразу намагалися зірвати нежурналісти.

Тарас Батенко закликав ОДА оголосити надзвичайний стан техногенного регіонального характеру у місті Новий Розділ. 

- До ситуацій у Новому Роздолі та Новояворівську прикута увага всієї України. Ми порушували це питання на зустрічі із прем’єр-міністром Гончаруком, з профільними міністрами, на трибуні Верховної Ради. ТЕЦ у цих містах є арештованими - активи в управлінні Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Два роки ТЕЦ у цих містах керують визначені управителі через конкурсну основу. Конкурс виграла компанія «Гарант Енерго М», яка накопичила ще більше боргів за спожитий газ, ніж попередні власники. Ускладнили ситуацію і борги перед працівниками тепломагістралей. Станом на сьогодні, ніяких робіт, проведених до початку опалювального сезону, здійснено не було.

У Новому Роздолі 30 тисяч жителів, 5 шкіл, 1 музична школа, 3 ліцеї, 1 коледж, 4 дитячі садки, 198 багатоквартирних будинків. Місто має тільки одну власну котельню, яка обігріває лікарню. У школах сьогодні останній день навчання. З понеділка діти йдуть на канікули, які невідомо доки триватимуть.

- Механізми, запропоновані ОДА, не розв’язують цю ситуацію оперативно. З кожним днем, коли температура на Львівщині падатиме, трагедія наближатиметься. Не треба, щоб Новий Розділ нагадував нам Алчевськ у 2006 році. Минулого року схожа ситуація в місті Сміла була розв’язана і зараз місто - в теплі, – каже Тарас Батенко

Народний депутат вважає, що треба невідкладно скликати засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та відповідно до статті 4 Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану» оголосити надзвичайний стан техногенного характеру в місті Новий Розділ для невідкладного запуску теплогенеруючих установок та подання тепла у домогосподарства мешканців та інші комунальні заклади міст Новий Розділ та Новояворівськ Львівської області.

- Я вимагаю в ОДА оголосити надзвичайний стан техногенного регіонального характеру, який би дозволив залучити кошти з резервного фонду, щоб погасити заборгованості як поворотні кошти управителю двох тепломагістралей. Люди не можуть чекати, тому рішення треба приймати вже сьогодні, – зазначає народний депутат. 

Андрій Цюра , заступник міського голови Нового Роздолу у 2015-2019 роках, наполягав, що треба розділити роботу працівників ТЕЦ і роботу керівництва «Гарант Енерго М». Працівники ТЕЦ, які вже понад 4 місяці не отримували зарплату, самоорганізувалися і охороняли ТЕЦ, не дозволяючи розкрасти її майно. 

Часу, на який «активісти» затримали пресконференція, вистачило, аби влада, нарешті, ініціювала визнання ситуації з опалювальним сезоном у Новояворівську та Новому Роздолі - надзвичайного техногенного характеру.

Поліціянти, яких викликав Пресклуб у зв’язку з інцидентом, не побачили правопорушень у поведінці «активістів». Навпаки, поліціянти підтримали правопорушників - як давніх знайомих. 

ГО «Львівський пресклуб» потрактував цю подію, як перешкоджання журналістській діяльності. Оскільки представникам Пресклубу та ЗМІ, які прийшли на захід, заважали виконувати свій професійний обов’язок.

Пресклуб скерував заяви з приводу цього інциденту у прокуратуру Львівської області і головне управління Національної поліції у Львівській області. 


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу