Фонди Сороса готові профінансувати старт у Львові реформи МВС України

16:30 29 червня 2014 р.


Фото: ua.comments.ua

Як анонсував голова експертної ради з реформування міністерства внутрішніх справ Євген Захаров, «на прикладі Львова ми будемо бачити, які наші пропозиції підуть в життя».

«Finance.ua» інформує сьогодні, 29 червня, в публікації «Сорос може профінансувати реформу міліції. Пілотний проект – у Львові»:

«Міжнародні фонди «Відкрите суспільство» і «Відродження», створені американським бізнесменом Джорджем Соросом, готові профінансувати реформування міліції в Україні. Про це розповів голова експертної ради з реформування МВС Євген Захаров.

За його словами, це питання обговорювалося на зустрічі Президента Петра Порошенка і Джорджа Сороса минулого понеділка. Голова правління фонду «Відродження» Олександр Сушко підтвердив виданню інформацію про готовність фонду виділити кошти для реалізації комплексних реформ, зокрема, правоохоронної системи.

Він уточнив, що в Києві з ініціативи Сороса орієнтовно 19-21 липня пройде донорська конференція, яка визначить програми, терміни їх реалізації та обсяги фінансування. До цього моменту експертна рада має проаналізувати фінансові потреби міністерств, необхідні для початку реалізації реформ.

«Будуть залучені потенційні донори, які забезпечать технічну допомогу під конкретні зміни», – сказав Сушко.

Він не зміг уточнити, про які обсяги фінансування йде мова. «Але не думаю, що вона (допомога, – ред.) буде співмірна за масштабами із допомогою, яка була надана Грузії при реформуванні МВС», – сказав Сушко.

Нагадаємо, у 2003-2004 роках США повністю профінансували реформування правоохоронної системи Грузії аж до створення фонду заробітної плати.

В Україні підготовкою реформи правоохоронної системи займається експертна рада при МВС, яка була створена міністром Арсеном Аваковим у квітні. Раді доручено за півроку завершити підготовку. На сьогодні експерти закінчують роботу над концепцією розвитку МВС і передали міністерству законопроект про поліцію і поліцейську діяльність. Проект пропонує переформатувати структуру органів внутрішніх справ у шість видів поліції: місцеву, адміністративну, кримінальну, фінансову, прикордонну і військову. Особовий склад органів внутрішніх справ буде скорочений. Його чисельність буде визначена з розрахунку 15 осіб на 10 тис. населення. Керівництво місцевої поліції призначатиметься депутатами місцевих рад.

Експертна рада, за словами її керівника Євгена Захарова, поки не займалася аналізом фінансової складової реформи. Розрахунки, говорить він, планувалося зробити на підставі результатів пілотного проекту, який хотіли впровадити у Львівській області ще місяць тому, але його запуск кілька разів переносився Головним штабомМВС.

«На прикладі Львова ми будемо бачити, які наші пропозиції підуть в життя. Тоді можна буде робити предметний аналіз – скільки грошей потрібно для проведення комплексної реформи», – розповів Захаров, уточнивши при цьому, що указ міністра Авакова зобов’язав керівництво МВС запустити проект до 7 липня. Одним із нововведень пілотного проекту у Львівській області стане об’єднання патрульної служби та департаменту дорожньої автомобільної інспекції.

Один із авторів законопроекту про поліцію Олександр Банчук зазначив, що поки всі напрацювання експертної ради застрягають на рівні центрального апарату МВС. Відомство досі не дало свою резолюцію на пропонований законопроект. Він також повідомив, що уряд Канади, Агентство США з міжнародного розвитку USAID і Рада Європи вже висловлювали готовність надати фінансову допомогу у реформуванні МВС.

«Гроші готові виділяти під конкретні програми, а не під наші напрацювання, які зберігає у себе МВС», – сказав Банчук.

dailylviv.com

До теми

13:51 30 вересня 2020 р.

Чорнобильці у Львові занепокоєні урізанням законних соцвиплат (відео)

Сьогодні, 30 вересня, о 14.00 у Львівському пресклубі - пренсконференція на тему: "Соціальне забезпечення чорнобильців: як не допустити урізання соцвиплат чорнобильцям, які гарантовані законодавством?"

Рубрика: Ситуації

10:44 30 вересня 2020 р.

На Львівщині мама застрелила двох доньок

На Львівщині поліціянти розслідують обставини смерті жінки та двох її малолітніх доньок. Тіла 36-річної мешканки одного з сіл Старосамбірського району та її доньок віком 5 та 9 років з вогнепальними пораненнями були виявлені на території відпочинкового комплексу.

Рубрика: Ситуації

10:40 30 вересня 2020 р.

Один загиблий та один травмований: ДТП на перехресті доріг

Дорожньо-транспортна пригода сталась 29 вересня близько 11.00 на перехресті автомобільних доріг «Червоноград-Броди» та «Берестечко-Буськ» неподалік села Лопатин Радехівського району.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Туризм на Львівщині: епідемічний синдром

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу