Експерти ще три тижні з’ясовуватимуть причину обвалу будинку на Львівщині

15:20 13 вересня 2019 р.

  • 0


Фото: loda.gov.ua

У п’ятницю, 13 вересня, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо обвалу будинку на вулиці Грушевського в Дрогобичі.

Про це повідомили у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли: «Трагедія сталась в ніч з 27 на 28 серпня 2019 року й забрала життя восьми жителів Дрогобича.

Фахівець Західного експертно-технічного центру держпраці Роман Колдра зазначив на брифінгу: «Під час проведення технічного та візуального обстеження було з’ясовано, що руйнування відбулось у наслідок того, що середня стіна несуча, на яку опираються дві інші була у непридатному для експлуатації стані. Після проведення більш детальних експертиз визначили, що вона – аварійна. Сам процес, поштовх, з якого це почалось, потребує більш детального обстеження. Для повного встановлення причини – потрібно здійснити гідрологічні дослідження.

Натомість експерт з інструментального обстеження, доктор технічних наук, професор «Львівської політехніки» Богдан Демчина розповів: «Однією з причин є втрата стійкості несучої стіни, яка дала тріщину. Такі висновки вдалось зробити, відвідавши підвал будівлі. Однак, у ньому небезпечно знаходитися, тому він зазначає, що категорично необхідно обмежити доступ людей до його входу. Це руйнування є специфічне, адже воно – раптове. У ході проведення експертиз ми з’ясували, що цегла, якою збудували несучу стіну – не відповідає нормам. На сьогоднішні, ми склали математичну модель, «ЗD»-модель будівлі, і чекаємо на висновки геологів експертизу для того, щоб провести подальші розрахунки».

Своєю чергою, директор ТзОВ «Геол-Тех» Михайло Яремович повідомив: «На сьогодні, вже розпочато ряд геологічних досліджень, які були намічені разом з колегами. Наші дослідження спрямовані на встановлення чи могла вода бути причиною обвалу. З робіт, які будуть виконуватися – буріння свердловини, проби води, а також буде виконано ряд геофізичних досліджень та інші».

«Після отримання узагальненого висновку, який очікують упродовж трьох тижнів, Львівська ОДА скерує відповідне подання до Кабінету міністрів України щодо необхідної суми для допомоги мешканцям, які зазнали втрат під час обвалу будинку», – поінформували також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:15 27 лютого 2020 р.

У Львові вчаділа дитина

26 лютого в квартирі будинку №111в на вулиці Стрийській у Львові отруїлися чадним газом двоє людей, у тому числі – дитина 2017 року народження.

Рубрика: Ситуації

10:10 27 лютого 2020 р.

На Львівщині втопився в ріці селянин

6 лютого о 13:40 у річці Полтва в селі Журатин у Буському районі Львівщини виявили тіло жителя села Ожидів у Буському районі Львівщини 1960 року народження.

Рубрика: Ситуації