Експерти ще три тижні з’ясовуватимуть причину обвалу будинку на Львівщині

15:20 13 вересня 2019 р.


Фото: loda.gov.ua

У п’ятницю, 13 вересня, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо обвалу будинку на вулиці Грушевського в Дрогобичі.

Про це повідомили у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли: «Трагедія сталась в ніч з 27 на 28 серпня 2019 року й забрала життя восьми жителів Дрогобича.

Фахівець Західного експертно-технічного центру держпраці Роман Колдра зазначив на брифінгу: «Під час проведення технічного та візуального обстеження було з’ясовано, що руйнування відбулось у наслідок того, що середня стіна несуча, на яку опираються дві інші була у непридатному для експлуатації стані. Після проведення більш детальних експертиз визначили, що вона – аварійна. Сам процес, поштовх, з якого це почалось, потребує більш детального обстеження. Для повного встановлення причини – потрібно здійснити гідрологічні дослідження.

Натомість експерт з інструментального обстеження, доктор технічних наук, професор «Львівської політехніки» Богдан Демчина розповів: «Однією з причин є втрата стійкості несучої стіни, яка дала тріщину. Такі висновки вдалось зробити, відвідавши підвал будівлі. Однак, у ньому небезпечно знаходитися, тому він зазначає, що категорично необхідно обмежити доступ людей до його входу. Це руйнування є специфічне, адже воно – раптове. У ході проведення експертиз ми з’ясували, що цегла, якою збудували несучу стіну – не відповідає нормам. На сьогоднішні, ми склали математичну модель, «ЗD»-модель будівлі, і чекаємо на висновки геологів експертизу для того, щоб провести подальші розрахунки».

Своєю чергою, директор ТзОВ «Геол-Тех» Михайло Яремович повідомив: «На сьогодні, вже розпочато ряд геологічних досліджень, які були намічені разом з колегами. Наші дослідження спрямовані на встановлення чи могла вода бути причиною обвалу. З робіт, які будуть виконуватися – буріння свердловини, проби води, а також буде виконано ряд геофізичних досліджень та інші».

«Після отримання узагальненого висновку, який очікують упродовж трьох тижнів, Львівська ОДА скерує відповідне подання до Кабінету міністрів України щодо необхідної суми для допомоги мешканцям, які зазнали втрат під час обвалу будинку», – поінформували також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

16:40 30 липня 2021 р.

У Бродах у власника Мерседесу вкрали валюту, яку він залишив в автомобілі

29 липня до поліції надійшло повідомлення від 67-річного мешканця Вінниці про те, що невідома особа викрали з його автомобіля «Мерседес», який був припаркований на вулиці 22 січня у місті Броди, грошові кошти.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу