Директор пояснила, які обіди працівників обкладають податком

18:58 26 липня 2017 р.

Якщо працівник харчується на підприємстві у форматі «шведського столу», то з нього за це не повинні стягувати податки.

Адже в цьому випадку неможливо порахувати, хто і скільки з’їв, тобто неможливо підрахувати, хто і скільки отримав додаткових благ. Приблизно так пояснює у своєму листі від 23.11.2016 року № 2530/6/99-99-13-02-03-15 Державна фіскальна служба.

Про це сьогодні, 26 липня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила  директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

Водночас, якщо вартість безкоштовного, для працівника, харчування, включена до собівартості робіт, товарів та послуг на підприємстві, з яких знімають податок, то додаткового податку на додану вартість сплачувати не потрібно. Якщо ж ні, тоді підприємству слід сплатити ПДВ, але лише один раз.

Звісно, виникає запитання, де ж є зараз підприємства, які дбають про обід для своїх працівників. 

-Зазвичай, це підприємства зі шкідливими умовами виробництва. В такому випадку статті 166 та 167 Кодексу законів про працю кажуть роботодавцеві: «Це - твій обов’язок».  Проте є  також підприємства, які харчують працівників з власної ініціативи. В такому разі таку ініціативу закріплює наказ чи розпорядженням  керівника або виписаний пуект у колективному договорі, - пояснює аудитор.

Отож, за те, що  роботодавець забезпечив працівникові нормальні умови  харчування, він (роботодавець) повинен сплатити податок на додану вартість, податок на прибуток, податок з доходів фізичних осіб, військовий збір та ЄСВ.

- Проте нещодавно податкова давала пояснення щодо придбання кави, чаю та інших речей для працівників. Тут сказано: якщо придбані товари використовують у господарській діяльності, а вони використовуються, і зараховуються до витрат у бухобліку, тоді ніякого ПДВ нараховувати не потрібно, - розповідає директор.

Також, якщо в бухгалтерських звітах обід зазначено як «шведський стіл», то сплачувати податок з доходів фізичних осіб, військовий збір та ЄСВ не треба. А якщо там написано, що кожному працівникові належить певна порція, то треба.

dailylviv.com

До теми

17:49 1 грудня 2021 р.

Напруження на кордоні: у разі атаки чи нападу львів'янам радять скористатися підвалом (відео)

Підвали житлових будинків – це найперші укриття для мешканців, оскільки вони є безпосередньо під будинками. Тому дуже важливо їх утримувати в належному стані, аби за необхідності – був швидкий доступ до усіх комунікацій.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу