Дорогу Мукачеве-Львів ремонтують за технологією «холодного ресайклінгу»
10:25 7 липня 2015 р.
Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації
Верхні шари дорожнього одягу будуть зняті на глибину до 25 сантиметрів.
Більше половини протяжності автомобільної дороги Н-09 Мукачеве-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів відремонтують за технологією «холодного ресайклінгу», широко поширеною в Європі та Сполучених Штатах Америки. Директор департаменту розвитку доріг Укравтодору Сергій Цепелєв розповів: «Верхні шари існуючого дорожнього одягу будуть зняті на глибину до 25 сантиметрів. Отриманий матеріал змішають з комплексними в’яжучими, такими як бітумна емульсія та цемент і додадуть до нього новий мінеральний матеріал. Зазначена суміш і стане новою конструкцією дорожнього одягу, зверху якої буде влаштовано шар асфальтобетонного покриття».
За словами Сергія Цепелєва, перероблений у такий спосіб матеріал має високі показники не лише з міцності, а й з еластичності, що гарантує водо- і морозостійкість майбутньої дорожньої основи. Він також додав: «Зазначені фізичні властивості зводять здатність матеріалу до тріщиноутворення майже до мінімуму, а отже термін експлуатації такого дорожнього одягу буде значно довшим за той, що влаштований в інший спосіб».
Експерт підкреслив, що механізми, котрі застосовуються для виконання окреслених видів робіт, – ресайклери відрізняються не лише значною продуктивністю безпосередньо під час фрезерування, а й високою точністю дозування в’яжучих матеріалів. Цепелєв зауважив також: «В умовах тотальної економії, це є неабиякою перевагою, адже дозволяє скоротити витрати нових природних матеріалів, зокрема щебеню, піщано-щебеневих сумішей і піску, у тому числі на їх доставці до місця виконання робіт».
Директор департаменту розвитку доріг Укравтодору додав, що зазвичай, при використанні інших технологій, транспортна складова грає не останню роль у формуванні кошторису, адже закуплений у значному обсязі матеріал необхідно не лише транспортувати до виробничих баз, де він готується в змішувальних установках, а й відправити у зворотному напрямку – до місця виконання робіт. «Технологія холодного ресайклінгу передбачає те, що увесь робочий процес виконується в одному місці – безпосередньо на місці робіт, що виключає потребу у влаштуванні тимчасових проїздів, а отже мінімізує витрати на проведення робіт», – підсумував Сергій Цепелєв.
За інформацією Служби автомобільних доріг починаючи з середини червня підрядною організацією вже виконанні роботи з розпушування та регенерації конструктивних шарів дорожнього одягу на ділянці 395+660 км – 398+000 км загальною площею 18,5 тисячі квадратних метрів, на ділянці 427+400 км – 432+564 км загальною площею 27,8 тисячі квадратних метрів, на ділянці 433+064 км – 436+064 км загальною площею 11,2 тисячі квадратних метрів; влаштовано вирівнюючий шар дорожнього покриття товщиною 6 см на 29,3 тисячі квадратних метрів. Відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету, призначених для розвитку дорожнього господарства областей української частини Карпатського єврорегіону (зокрема доріг Мукачеве – Львів, Татарів – Кам'янець-Подільський, Стрий – Мамалига), затвердженого Постановою КМУ від 25.05.2015 р. № 323, запланований обсяг видатків Державного бюджету України на проведення робіт на зазначеній дорозі в межах Львівської області передбачено 200 млн. грн, з яких 175 млн. грн будуть спрямовані на проведення робіт на 19,3 кілометра вказаної ділянки, решта – на ремонт ділянки 436+433 км – 439+433 км, протяжністю три кілометри.
Про це повідомили сьогодні, 7 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook