Добровольці та волонтери отримуватимуть пенсію за «військовим» законом

12:54 2 грудня 2016 р.

Відтепер учасники АТО, члени їхніх родин, бійці добровольчих батальйонів та волонтери матимуть право на пенсію, яка захищає їхні права саме як учасників антитерористичної операції.

Про це сьогодні, 2 грудня, під час прес-конференції на тему: «Зміни в пенсійному законодавстві», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Оксана Сивч.

З 13 листопада 2016 року набули чинності зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

- Ці закони вирішили проблемні питання щодо призначення пенсій учасникам АТО та членам їхніх родин, - каже Оксана Сивч.
Так, до 13 листопада, якщо в родині, де і чоловік і жінка - військовослужбовці, й один із них загинув, то щоби отримувати пенсію з догляду за дітьми годувальника до досягнення ними восьмирічного віку, другий змушений був звільнятися зі служби.

- На сьогодні їм звільнятися не треба. Ми такі пенсії призначаємо, - зазначила начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців.

Також на пенсію можуть розраховувати волонтери та добровольці, які стали інвалідами під час АТО. Інвалідам 1 групи виплачуватимуть 3 553 гривні 95 копійок, інвалідам 2 групи – 3 179 гривень 85 копійок, інвалідам 3 групи – 2 805 гривень 75 копійок.

Якщо особа загинула під час АТО або ж через поранення, каліцтво, контузію або інші ушкодження здоров’я, одержані під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО, то її родичам призначають пенсію в розмірі 2 494 гривні.

- Цим особам призначали пенсію тільки за умови наявності страхового стажу. А воювали, в основному, молоді люди, які не мали такого страхового стажу. З 13 листопада ми призначаємо пенсію за військовим законом, тобто стажу не треба. І розміри пенсій є вищими, - зазначила Оксана Сивч.

Оскільки добровольці та волонтери тепер прирівняні до військовослужбовців строкової служби, то за призначенням пенсій тепер треба звертатися не в головне управління, а в територіальні. 

Водночас, незважаючи на те, що Верховна Рада проголосувала про зменшення пенсійного віку для учасників АТО на 5 років. Президент цей законопроект не підписав. То ж ці зміни не чинні.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:46 21 січня 2021 р.

Майже 500 будинків на Львівщині без газу

Через зсув ґрунту поблизу Трускавця, 482 будинки тимчасово залишилися без газопостачання. Подія сталася 20 січня близько 18:20 у селі Модричі.

Рубрика: Ситуації

12:40 21 січня 2021 р.

Монастирський комплекс на Львівщині обміняють на 4 дитячі будинки сімейного типу

У м. Рава-Руська за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та Центр діалогу українсько-польської культури. Про це розповіли у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу