Добровольці та волонтери отримуватимуть пенсію за «військовим» законом

12:54 2 грудня 2016 р.

Фото до новини

Відтепер учасники АТО, члени їхніх родин, бійці добровольчих батальйонів та волонтери матимуть право на пенсію, яка захищає їхні права саме як учасників антитерористичної операції.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 2 грудня, під час прес-конференції на тему: «Зміни в пенсійному законодавстві», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Оксана Сивч.

З 13 листопада 2016 року набули чинності зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

- Ці закони вирішили проблемні питання щодо призначення пенсій учасникам АТО та членам їхніх родин, - каже Оксана Сивч.
Так, до 13 листопада, якщо в родині, де і чоловік і жінка - військовослужбовці, й один із них загинув, то щоби отримувати пенсію з догляду за дітьми годувальника до досягнення ними восьмирічного віку, другий змушений був звільнятися зі служби.

- На сьогодні їм звільнятися не треба. Ми такі пенсії призначаємо, - зазначила начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців.

Також на пенсію можуть розраховувати волонтери та добровольці, які стали інвалідами під час АТО. Інвалідам 1 групи виплачуватимуть 3 553 гривні 95 копійок, інвалідам 2 групи – 3 179 гривень 85 копійок, інвалідам 3 групи – 2 805 гривень 75 копійок.

Якщо особа загинула під час АТО або ж через поранення, каліцтво, контузію або інші ушкодження здоров’я, одержані під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО, то її родичам призначають пенсію в розмірі 2 494 гривні.

- Цим особам призначали пенсію тільки за умови наявності страхового стажу. А воювали, в основному, молоді люди, які не мали такого страхового стажу. З 13 листопада ми призначаємо пенсію за військовим законом, тобто стажу не треба. І розміри пенсій є вищими, - зазначила Оксана Сивч.

Оскільки добровольці та волонтери тепер прирівняні до військовослужбовців строкової служби, то за призначенням пенсій тепер треба звертатися не в головне управління, а в територіальні. 

Водночас, незважаючи на те, що Верховна Рада проголосувала про зменшення пенсійного віку для учасників АТО на 5 років. Президент цей законопроект не підписав. То ж ці зміни не чинні.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів